Pätnásť, sladkých pätnásť, som mal takmer pred 20timi rokmi. Ťažko sa to píše a ešte ťažšie na to spomína, ale myslím, že na časy kedy sme začali objavovať „krásy“ a možnosti svojich tiel si všetci spomenieme radi. Áno, myslím presne tie časy, kedy sa chlapci prvýkrát zobudia s nepoznaným pocitom tvrdej reality a pochopia, že po takom zobudení je vždy potrebné počkať kým sa odvážia ísť na wc. A dievčatá pre zmenu s pocitom, že na to WC jednoducho prísť nestihli, a predtým ako naň opäť pôjdu, sa musia prezliecť. Väčšina ľudí sa pri tomto zážitku zrejme cíti chvíľu trápne, no časom sami pochopia, že na tom nie je nič zlé a v pokročilom veku sa dokonca možno začnú modliť za to, aby sa aspoň raz do týždňa s takým pocitom zobudili. Sú to práve rodičia, ktorí môžu zohrať kľúčovú úlohu v tom, do akej miery sa s danou situáciou zvládneme v pubertálnom veku popasovať. Tí liberálnejší, ponúknu svojim deťom otvorený úprimný rozhovor medzi štyrmi očami. Skvelý nápad, no neviem si celkom predstaviť ako sa svojej mamy vypytujem ako sa správne vysporiadať s rannou tvrdou realitou a už vôbec nie ako to využiť vo svoj prospech, resp. potešenie. A možno si to nevedela predstaviť ani moja mama, a tak som na Vianoce dostal knihu, ktorá na všetky moje otázky zodpovedala, keďže pred 20timi rokmi sme o súčasnej forme internetu ani len nesnívali. Tá kniha sa stala mojim bestesellerom, a myslím, že žiadnu inú som rýchlejšie neprečítal a ani toľkokrát. Teóriu som mal naštudovanú spredu aj odzadu, no v 15tich som akosi nebol dostatočne atraktívny pre opačné pohlavie, takže na prax som si musel pár rokov počkať. Všetko zlé je však na niečo dobré, a tak je dosť pravdepodobné, že poznám svoje telo lepšie ako väčšina mojich rovesníkov.
To do akej miery poznáte Vy svoje telá, svoje limity a svoje hranice zisťujete v podstate počas každého tréningu. I keď chvalabohu nie v tom duchu ako ja so svojou knihou. Sobotný workout nebude výnimkou, práve naopak. V troch kolách na Vás čaká 15, možno aj sladkých, mŕtvych ťahov a 15, ešte sladších, striktných klikov v stojke (nie je stojka ako stojka, v tomto prípade sa myslí stojka na rukách). Mŕtve ťahy by mali byť pre každého výzvou a neočakávame, že ich v každom z troch kôl zvládnete unbroken, to ani nie je cieľom, teda pokiaľ nemáš DL viac ako 200kg. Skôr sa snažte rozložiť sily tak, aby ste zvolený počet opakovaní udržali celý čas. Pri HSPU platí v podstate to isté, obzvlášť keď je predpísaná ich striktná verzia. Teším sa na Vaše sobotné „sweet“ pätnástky!

[wod]3 Rounds for time:
15 Deadlifts (125/100)
15 Strict HSPU[/wod]

„Love is a circle, not a triangle.“ Moja obľúbená fráza z môjho obľúbeného filmu. HSPU však nie sú láska a preto je pri nich „triangle“ pozícia viac než nevyhnutná.