Prosííím Vás, kľudne aj na kolenách (aj keď riskujem, že niektorí by ste to mohli zneužiť), názov dnešného komentu berte naozaj len veľmi obrazne a veľmi s rezervou. Slúži naozaj len ako metafora a má vo Vás vyvolať skôr pocit opatrnosti, ako pocit zbytočnosti. Hovorí sa predsa, že opatrnosti nikdy nie je dosť, na čo ste mali myslieť najmä počas včerajšej stredy, aby najmä Vám páni, nezaklopal o rok/dva na dvere niekto s malým dieťaťom v náručí s vetou: „pamätáš, povedal si, že si dáš pozor, tak od teraz budeš na neho/ňu dávať pozor pravidelne“.
Ak ste si včera pozor nedávali, či už náhodou alebo zámerne, tak to skúste aspoň v piatok počas workoutu. Ním bude couplet, ktorý sa skladá z overhead squatov a box jumpov, a teraz už asi rozumiete prečo Vás nabádam k opatrnosti. Box jumpy budú nasledovať po drepoch, takže nožičky budú unavené a sila odrazu nebude zrejme taká, na akú ste zvyknutí. Veľmi ľahko sa môže stať, že ju prekoná sila dopadu, drvivého dopadu. A presne tejto situácii sa chceme vyhnúť. Zázračný ľadový spray máme síce k dispozícii, ale radšej by sme boli keby sme ho nemuseli použiť. Aj tak funguje viac na krehkých futbalistov, ktorých preberie len preto, že pocit chladu ich vyruší z ich hereckej utrápenej etudy, ktorú sa snažia zahrať na rozhodcu v nádeji, že protihráč pôjde za ten „krutý“ faul pod sprchy, predčasne a sám. Vy ste však crossfiteri a nechceme aby ste chodili do spŕch predčasne (či sami, je na Vás), preto sa na tie skoky sústreďte viac ako inokedy. Silnú dávku sústredenia si budú vyžadovať aj overhead drepy, ale to Vám už asi ani nemusím vysvetľovať a radšej si ušetrím slová na zajtrajší koment.

[wod]21-15-9
Overhead squats (60/40)
Box Jumps[/wod]

Technika je pri overhead squate extrémne dôležitá, ak sa budeš zbytočne ponáhľať a dúfať, že to nejako drepneš, tak sa Tvoj workout môže veľmi ľahko zmeniť na „no rep“ session a vtedy to bude „suicide“ squat v tom pravom zmysle slova.