Čo Vás napadne ako prvé, keď sa povie Turecko?! Nie, nie nemyslím teraz sfanatizovaného moslima, skôr niečo bez čoho si túto krajinu neviete predstaviť. Môžu to byť napríklad preslávené turecké kúpele. Tie síce nájdete aj na Slovensku, no určite nemajú také čaro ako napríklad tie v Istanbule.

A čo tak baklava?! Pravidelný sezónny tovar najlacnejšieho z obchodných reťazcov, ktorý ho predáva vákuovo balený aby jeho doba spotreby prežila aj atómový výbuch. S tou pravou od tureckej babičky sa zrejme nedá ani porovnať. Podobné to je zrejme aj s tureckým vývozovým artiklom č.1 a zároveň nemeckým národným jedlom, kebapom (kebabom, kepapom atď.). Kúpiť si ho v stánkoch s rýchlym občerstvením nie je stále problém aj keď ľudia po ňom siahajú skôr v skorých ranných hodinách, keď sú už pod dostatočným vplyvom….mesačného svitu.

Neviem či v Turecku ešte niekde predávajú kebap, no ak áno, tak si ho predstavujem úplne inak ako ten, ktorý je u nás bežne dostupný. V čom sa ale kvalitatívne určite s Tureckom zhodneme je turkish get up. A presne vďaka nemu sa v sobotu aspoň na chvíľu do Turecka presunieme. Na túto exkurziu budete mať desať minút, takže sa snažte využiť ju naozaj naplno.

[wod]1) Turkish Get Up
10min to get to max weight on both hands
2) 3 Rep Max Strict Press[/wod]

V druhej časti tréningu dostanete priestor na nájdenie svojho 3RM v cviku zvanom strict press, ak si naň už nespomínate, pozorne sledujte video.