Ste šťastní?
Nemyslím teraz, ale či sa vo všeobecnosti považujete za šťastných ľudí? A ak áno, čo Vás robí šťastnými? Verím, že každý z Vás vie, čo v ňom tento pocit dokáže vyvolať, keďže šťastie je vraj splnenie ideálu, je cieľom ľudskej túžby a konania, a jeho dosiahnutie je zmyslom ľudského života.

Spôsoby ako šťastie dosiahnuť sú rôzne, rovnako ako jeho prejavy, keďže aj my ľudia sme (našťastie) rôzni. Niekoho robia šťastným peniaze, niekoho láska, iného zase láska k peniazom, alebo láska za peniaze. Našťastie však existujú aj ľudia, ktorí svoje šťastie s peniazmi nespájajú a dokážu sa tešiť z úplne bežných vecí, priam z maličkostí.

Vo všeobecnosti si však myslím, že najšťastnejšími sú hlúpi ľudia. Tí sa totiž nezamýšľajú nad vecami, ktoré bežní ľudia denne riešia a tak ich šťastiu nestojí nikto a nič v ceste. Tak ako Ťa po smrti už netrápi, že Tvoji najbližší trpia Tvojou stratou, netrápi Ťa ani to, že Tvoje okolie trpí tým, že si hlúpy, lebo si to jednoducho nedokážeš uvedomiť.

Vy ste však všetci do jedného uvedomelí jedinci a tak denne bažíte po nových cestách za šťastím. Jednou z nich by pokojne mohlo byť nové 1RM. A práve na túto cestu Vás nasmerujeme v stredu, takže sa poriadne vyspite a dobre nalaďte, lebo šťastie vie byť veľmi vrtkavé…

[wod]5-5-3-3-3-1-1-1-1
Clean and jerk[/wod]

Vzpieranie je tak komplexná disciplína, že o zvládnutí každého jedného opakovania rozhodujú aj tie najmenšie detaily.