Ak sa ešte stále nevieš rozhodnúť či máš radšej veslo alebo bike, v sobotu Ti v tom rozhodovaní pomôžeme. Aj keď obľúbiť by si si mal jedno aj druhé, keďže sa blíži najškaredšie obdobie v roku, zima, a beh budeme bikeovaním a veslovaním nahrádzať pomerne často. Súhlasím, že pohybu na čerstvom vzduchu a reálnemu bicyklovaniu a veslovaniu sa to nevyrovná, ale keby ste celú zimu len ťažké váhy drepovali, snatchovali a ktovie čo ešte, tak Vás na jar zabijú prvé schody, na ktoré sa budete snažiť vyjsť a my predsa o Vás nechceme prísť (všimli ste si ten silný rým?!). Apropo, spomínate si na svoje prvé reálne veslovanie na vode?! Mne si pri veslovaní vždy vybaví jazero v malebnej dedinke na strednom Slovensku s názvom Banský Studenec, pri ktorom som ako násťročný trávil podstatnú časť leta. Keďže chata, na ktorú sme chodili nebola tesne pri jazere, nemali sme vlastný čln a tak sme sa vždy plavili len na vojenských nafukovačkách. Jednoducho sme si ľahli na brucho a rukami odveslovali do stredu jazera, kde sme nasávali slnečné lúče plnými dúškami. Jedného dňa sme naše chytanie bronzu chceli trochu vylepšiť a tak sme sa celí natreli rastlinným olejom, klasickým jedlým, na ktorom si v nedeľu vyprážate rezne. Samozrejme dohodli sme sa, že na slnku ostaneme tak maximálne hodinku, boli sme mladí ale nie „hlúpi“?! Doplavili sme sa do stredu jazera, užívali si ľahučké nadnášanie vĺn a snažili sa kontrolovať čas strávený na vode. V tom sa k nám priplavili dve dievčatá na kajaku a my sme v tom momente zabudli na čas a aj na rastlinný olej. Zmohli sme sa jedine na to, že sme si z chrbta preľahli na brucho, keďže dievčatá boli veľmi pekné a hlavne len v plavkách a pri „plavbe“ na nafukovačke predsa nepotrebujete „stožiar“ na plachtu, kotvu síce tiež nie, ale tú aspoň nie je vidieť. Z pôvodne dohodnutej hodinky sa stali hodinky tri, prsty na rukách sme mali rozmočené ako rožky v žemľovke, no čo bolo horšie, začal sa z nás šíriť veľmi divný pach, pach zhoreného oleja. S dievčatami sme si dohodli stretnutie na večer a snažili sa odveslovať späť na breh. Už pri prvých pokusoch o záber som vedel, že niečo nie je v poriadku a mal som pocit, že moja koža sa akosi scvrkla. Moje tušenie sa naplnilo pri príchode na chatu a pohľade do zrkadla. Verte mi, že bordovejšiu bordovú som na sebe ešte nemal ani na oblečení, nie to ešte priamo na koži. Prázdniny pri jazere sa v tom momente zmenili na boj o prežitie, spánok na utrpenie, keďže jediná poloha, v ktorej som dokázal spať bola na bruchu. V noci však svoje telo nekontrolujete a každý pokus o pretočenie sa na chrbát skončil silným výkrikom do tmy. Dievčatá a nafukovačky sme už to leto nevideli. Nafukovačky preto, že sme ich už nechceli vidieť a dievčatá, preto, že sme nechceli aby ony videli nás, do chrumkava prepečených.
Prepálenie môžete zažiť v sobotu aj Vy. Nie síce od slnečných lúčov a rastlinného oleja, no rovnako Vám môže spôsobiť chvíľkovú paralýzu. Stačí, že si neustriehneš tempo, či už na bikeu, alebo vesle a dostaneš sa do veľkých problémov, pretože na každom z tých pekelných strojov budeš musieť absolvovať tri kolá. Preto šetri parou aby Ťa nevyplo priskoro.

[wod]3x1000m Bike For Time
3x1000m Row For Time[/wod]

Pozícia tela nezohráva podstatnú úlohu len na nafukovačke, ale obzvlášť pri veslovaní na veslárskom trenažéri, čím viac si na nej dáte záležať, tým viac bude Vaše veslovanie efektívnejšie.