November sa pomaly chýli ku koncu a bolo by hriechom opomenúť tradičnú výzvu typickú pre tento mesiac, nazývajúcu sa Movember. Jej podstatu Vám možno netreba vysvetľovať bližšie, no v krátkosti ide o to, že páni sa jednoducho za účelom zvyšovania povedomia o zdraví mužov celý mesiac neholia.

Holenie samo o sebe je veľmi chúlostivá téma, teda nie pokiaľ ide len o holenie tváre, ktorého sa spomínaný Movember týka. V 21. prvom storočí však už akosi nestačí keď si muž oholí iba tvár. Vlastne tvár si v podstate ani tak nemusí, lebo niektorým ženám to príde sexy, no v prípade iných častí tela to až také sexy nie je.

Ja si budem asi navždy pamätať moment, po ktorom som prehodnotil svoj postoj k holeniu, najmä tomu mimotvárovému. Bolo to dávno pradávno, keď som bol druhýkrát v živote silno zaľúbený (akože naozaj, nie len platonicky) a odohralo sa to po veľmi intímnej chvíli, ktorá sa inak nazýva sexom.

Pamätám si, že po dobe kedy jeden druhého v posteli hľadáte, bol tento naozaj kvalitný, teda aspoň ja som mal z toho taký pocit. Obaja sme už vedeli kam dať ruky, ako sa otočiť a aj ako so všetkým narábať. Jednoducho presne taký moment, keď sme hneď po tom jeden vedľa druhého ležali, hľadeli si do očí. V ten moment, kedy žena potrebuje počuť „ľúbim Ťa“, a presne v ten moment kedy muž rozmýšľa nad druhým kolom, no ešte pred tým potrebuje počuť „bol si úžasný“, alebo aspoň „bolo to skvelé“.

Nič z toho sa však nestalo, ležali sme síce jeden vedľa druhého, dívali sa jeden druhému do očí, no kým som sa zmohol na „ľúbim Ťa“, od ktorého som si sľuboval druhé kolo, prišla veta: „inak…nemohol by si si tie pazuchy oholiť?!“….a razom bolo po druhom kole, a aj po silno romantickom momente. Trápny moment zachránila jej mama, ktorá hneď na to vošla do izby, pretože prišla domov skôr ako mala…kiežby prišla ešte o niečo skôr.

A ako to celé súvisí so stredajším tréningom?! Vôbec nijako, ale nie vždy musí mať všetko pointu, význam, alebo zmysel. Zajtra je streda a sú medzi Vami ľudia, ktorí jednoducho na tento deň očakávajú komentár v tomto duchu (pozdravujem Tomáša z 8:00, Petru z „prídem ako sa mi chce“ a ďalších…). A mimochodom, zajtra budete drepovať, oholení, neoholení, jednoducho všetci!

[wod]7×1
Back Squat[/wod]

Prajem si, aby sme Vám všetkým zajtra mohli dať povolenie povstať…z Vašich ťažkých drepov!