Neviem kto vyslovil otrepané „v najlepšom treba prestať“, no ten dotyčný v najlepšom, alebo v najlepšej, zrejme nikdy nebol. Nemusíte sa chytať za hlavy a klopať si na čelá, ja viem presne aký je význam daného výroku, no určite mi dáte za pravdu, že nie je aplikovateľný v každej sfére života.

Obzvlášť Vy, ktorí ste tiež chceli v najlepšom prestať a teraz Vám po byte behajú minimálne dve ratolesti. Jasné, milujete ich, tešíte sa z nich a celý život sa budete tváriť, že to tak malo byť, no celý život Vám zároveň budú pripomínať, že v najlepšom sa jednoducho prestať nedá. A môžeš si dávať pozor koľko chceš.

Je to podobné ako keď ideš cez cestu, pozrieš sa vpravo, pozrieš sa vľavo, nikde nič, a zrazu preletíš cez kapotu debilovi, ktorí išiel na červenú. Čím vlastne vyvraciam aj ďalší mýtus o tom, že len dobrý šofér ide aj cez červenú. Nie je však červená ako červená, a nie je jazda ako jazda. Ak sa však už raz cez tú červenú odvážiš prejsť tak určite nezastavuj a nezabudni zapnúť stierače, alebo vymeniť plachtu.

Zastavovať by ste nemali, resp. len minimálne, aj počas sobotného workoutu spájajúceho v sebe ring dips a overhead squats. Zjednodušene povedané, v prvom cviku sa budete snažiť dostať ramená pod úroveň lakťov, v tom druhom zadky pod úroveň kolien, s čo najmenším počtom prestávok, aby bol aj Váš výsledný čas na úrovni. Na akej? To bude závisieť len a len na Vás…

[wod]For Time:
21-18-15-12-9-6-3
Ring dips
Overhead squats (52,5/35)[/wod]

Oba sobotné cviky patria k technicky náročnejším, a preto si aj na tých najmenších detailoch určite dajte záležať.