Po „cardio“ sobote, si dáme silno „činkársku“ nedeľu, v hlavnej úlohe s jednoručkami. Pevne verím, že kombináciu vesla a bikeu ste prežili v zdraví, neprepálení a odišli ste po svojich. A ak od včera silno rozmýšľate ako to dopadlo s dievčatami z kanoe, tak vedzte, že sme ich stretli na tom istom mieste aj o rok. Bolo síce ťažké presvedčiť ich o tom, že na to večerné stretko spred roka sme neprišli kvôli rastlinnému oleju, ale nakoniec sa z toho bola celkom vtipná story, ktorá jednu z nich pobavila natoľko, že sa stala mojou prvou oficiálnou frajerkou. Dodnes si ešte pamätám na jej odpoveď na otázku či bude so mnou chodiť, keďže vtedy to ešte fungovalo spôsobom najprv romantika, potom „láska“. Bolo to presne pri tom istom jazere, vracali sme sa z miestnej krčmy a keďže musela byť do desiatej „doma“ išiel som ju odprevadiť. Všade navôkol tma, trápne ticho, moja otázka a jej odpoveď: „prečo nie, veď nemusím vždy chodiť len so štíhlymi….“. A trápne ticho pokračovalo, odišla domov a ja som nevedel, či sa mám tešiť alebo sa rovno v tom jazere utopiť. Našťastie bola studená voda, takže som si len opláchol tvár a s poloúsmevom na tvári som sa vrátil do miestneho pohostinstva. To be continued…
Ale vráťme sa k tomu, prečo pravidelne čítate komenty a to je tréning. Z prvej vety ste zrejme pochopili, že v nedeľu jednoducho nepustíte jednoručky z rúk a to z toho dôvodu, že ich budete používať pri oboch cvikoch, z ktorých bude nedeľný wod pozostávať. Prvým budú DBs (to „s“ znemená, že budete pracovať s dvomi jednoručkami) power cleany a tým druhým striktné pressy. Počet opakovaní sa bude každým kolom znižovať, no pri tých prvých sériach sa určite pripravte na to, že cleany preveria silu Vášho úchopu a pressy zase silu Vašich ramien. Pozor na zbytočné opakovania pri cleanoch, snažte sa rozložiť si to tak aby ste po poslednom opakovaní v sérii vedeli hneď začať pressovať, hovorí sa tomu efektivita a verte mi, že chcete byť naozaj efektívni, inak ten workout bude trvať večnosť.

[wod]For Time:
40-30-20-10
DB Power Clean (2×15/10)
DB Strict Press (2×15/10)[/wod]

K efektivite nemalou mierou prispieva aj správna technika, na tú si treba dávať pozor vždy, no keď máte pred sebou 100 opakovaní, tak si na nej dajte záležať obzvlášť!