Okolnosti sa postarali o to, že sa dnes musím opäť myšlienkami vrátiť k svojej skautskej minulosti. Vo štvrtok je totiž medzinárodný deň skautiek a ja by som mal ako bývalý člen tohto hnutia vzdať hold všetkým ochrankyniam prírody. Obzvlášť preto, že práve k nim sa príroda veľmi pekne nezachovala. Ja viem, že pri slove skautka sa Vám asi najskôr vynoria roztomilé dievčatá v uniformách predávajúce sušienky, z ktorých výťažok pôjde na dobročinné účely. Tento mýtus však funguje len v amerických filmoch a ja Vám musím povedať, že skautky nie sú pekné, resp. za mojich mladých čias neboli, niektoré boli dokonca naozaj až škaredé. Uvedomujem si, že to znie možno kruto, ale aj to bol jeden z dôvodov prečo som so skautingom prestal. Od istého veku si totiž od skautského tábora sľubuješ aj iné dobrodružstvá ako len spanie pod holým nebom, no keď sa zžiješ s prostredím skautského tábora, tak zistíš, že jediná krása, ktorú budeš dva týždne obdivovať, je krása prírody. Jednoducho zabudni na to, že tam nájdeš spriaznenú dušu ženského pohlavia, ktorej by si sa mohol posťažovať opierajúc si hlavu o jej lono, alebo s ňou pozorovať ruka v ruke hviezdnu oblohu, pretože vždy keď jedna z nich bola po desiatej vonku, aj hviezdy sa schovali. Spolu s nimi sa však pred skautkami schovávali aj všetci lesní predátori, a keď sa zmieriš s tým, že krása nie je všetko, tak konečne pochopíš aké sú skautky dôležité a ich ochranná funkcia skautského tábora je na nezaplatenie. Uvedomovali si to aj malé lesné zvery, ktoré im každý večer nosili pred stany ako prejav vďaky oriešky. Aspoň malé potešenie, keďže k tým našim sa nikdy nedostali. Aj napriek tomu však skauti a skautky dokázali spolu fungovať ako jedno telo a jedna duša.
V rovnakom duchu by mali pracovať vo štvrtok aj Tvoje nohy, hoci sa Ti jedna z nich môže zdať krajšia a šikovnejšia. V throwback tréningu si pripomenieme techniku split jerku a Tvojou úlohou bude zvládnuť túto vzpieračskú disciplínu obomi nohami. V desiatich sériách budeš vždy robiť po jednom opakovaní každou nohou a ak všetko pôjde podľa našich a Tvojich predstáv, mal by si sa dostať na úroveň 90% z 1RM.

[wod]Split Jerk 10×2
(both legs)
TBT 20.6.2017 and 19.10.2017[/wod]

Split jerk nie je jednoduchý, obzvlášť ak ho robíš svojou slabšou nohou, práve preto Ti dáme vo štvrtok dostatok priestoru na to, aby si sa v tejto disciplíne zdokonalil.