Svetový deň vody si vo štvrtok pripomenieme, a mne nedá v tejto súvislosti nespomenúť si na, vraj, najlepší film za rok 2017, Shape of water, alebo ak chcete Tvar vody. Oscarové filmy sú z môjho pohľadu veľmi špecifické v tom, že po ich zhliadnutí si bežný smrteľník povie, že ako ten film mohol vôbec nomináciu na Oscara dostať, nie to ešte Oscara vyhrať.

V prípade Shape of water to až tak neplatí, lebo po vizuálnej stránke išlo o podarený film, čo sa však príbehu týka, tam sa to už hodnotí ťažšie. Možno som len nepochopil pointu, ale pre mňa bol ten film príbehom nemej ženy, ktorá sa rada kúpala, pretože len voda jej dokázala dopriať každodenné chvíľkové potešenie. Možno keby skúsila sprchu, bolo by to potešenie ešte silnejšie, no to by už ten film asi spadal do inej kategórie. Každopádne jej slabosť na vodu sa nakoniec vytvarovala v smiešnu slizkú vodnú príšeru, ktorú uniesla do svojej kúpelne, kde s ňou uspokojovala svoje potreby od rána do večera, až jej z toho od toľkej radosti narástli žiabre.

Jedno je isté, Vám žiabre vo štvrtok určite nenarastú a rozhodne nie vďaka tréningu. Ale povedzme, že po tréningu nadobudnú Vaše telá tvary, ktoré sa nebudete hanbiť ukázať, keď sa v lete 2020 k tej vode vyberiete. Pomôže Vám k tomu gymnasticko silový tréning, v ktorom najprv zušľachtíte svoje ramená a tricepsy vďaka ťažkým dipom, následne chrbty a predlaktia vďaka ťažkým zhybom. No a nakoniec príde na rad silná pumpovačka prsných svalov, o ktorú sa postarajú ťažké bench press trojky. No a po nich narastú tie trojky možno aj Vám, takže na štvrtok odporúčam voľnejšie oblečenie.

[wod]1) Collect 20 Weighted Dips (box)
2) Collect 20 Weighted Pull Ups
3) 3rep Bench Press[/wod]

Tieto bench pressy sú pre nás bežných smrteľníkov ako z inej galaxie a väčšina z nás zrejme nebude mať ani súčet najsilnejších 3RM vyšší ako je Kirillove 1RM, ale nemôžme mať predsa všetko?!