Bol som satanista! Nikdy som síce nenosil čierne veci, ani kríž otočený opačne a nikdy som nepodrezal žiadne kura, alebo kozu. Netvrdím, že po smrti skončím v nebi, a vlastne v to ani nedúfam, pretože v pekle bude väčšina mojich známych, no k satanovi som nikdy neprejavoval sympatie.

Môj spolužiak na strednej bol však presvedčený o tom, že som satanista. Toto silné presvedčenie nadobudol na základe hudby, ktorú som počas stredoškolských čias počúval. V lavici mi našiel CDéčko (malý okrúhly lesklý predmet, ak by deti nepoznali) od Iron Maiden, ktoré sa volalo „Number of the beast“. Netvrdím, že texty piesní na ňom sú úplne s kostolným poriadkom, ale k satanizmu majú veľmi ďaleko. Chalanovi to však stačilo na to aby s ním utekal do riaditeľne s hurónskym krikom „Pavelka ja sataaan!“

Nechcem nikomu zasahovať do výchovy detí, ale presne takto to dopadne keď to s kresťanskou výchovou preženiete. S revom dobehol až do riaditeľne a požadoval moje vylúčenie zo školy. Čo Vám poviem, v kolektíve som bol vždy obľúbený. Na moje šťastie mala riaditeľka evanjelického gymnázia v tom čase u seba v kancelárii svojho syna, s ktorým som sa poznal, keďže bol s nami na lyžiarskom ako inštruktor. A čo čert (alebo satan?) nechcel, chalan mal na sebe tričko spomínanej kapely a pani riaditeľka ma jednoducho zo školy vylúčiť nemohla.

Pondelok síce odštartujeme mŕtvymi ťahmi, ale garantujem Vám, že za satanistov Vás nikto označovať nebude, aj keď svätí nie ste určite ani Vy. Neprináleží mi však hodnotiť Vaše životy a tak ohodnotím(e) len Vaše mŕtve ťahy, ktoré by mali byť „heavy as hell“.

[wod]5-5-3-3-3-1-1-1-1
Deadlifts[/wod]

Video nie je vhodné pre slabšie povahy, tehotné ženy a mladistvých, a ani pre môjho spolužiaka Mirka, ktorý by ma zaň zrejme ukrižoval, k téme sa však hodí. Tak ako sa Vám určite zajtra hodia mŕtve ťahy.