Streda Vám prinesie prvý z troch májových hero workoutov. Volá sa Otis a meno nesie po americkom (aké nečakané?!) vojakovi, ktorý sa celým menom volal Christopher „Otis“ Raible. To, že zomrel je Vám jasné, to že zomrel v Afganistane by ste zrejme na maximálne druhýkrát uhádli, a to, že po ňom ostala manželka a tri deti Vás už asi tiež po toľkých hero wodoch nenadchne.

Preto som chcel o ňom zistiť niečo viac, niečo pri čom by ste si povedali „waaaaau, tak to už áno“. Žiaľ môj kontakt v Navy SEALs je momentálne na „dovolenke“ v Sýrii, a tak som sa musel obrátiť na „all mighty“ Google. Ten síce slovo Otis pozná, ale ponúknuté výsledky sú mi na dve veci. Keďže prvým bola reklama na výťahy, a druhým slovenský raper, o ktorom som až dodnes nikdy nepočul. A pokojne to tak mohlo ostať.

Ja si uvedomujem, že pre slovenský rap som nikdy nič neurobil a už asi ani neurobím, ale asi sa s tým zmierim skôr, ako s rapovaním v rozťahaných teplákoch o tom aký som nedocenený a drsný zároveň. To, či si ma majú ľudia za čo vážiť by mali v prvom rade posúdiť oni, ale chápem, že je ľahšie sa ľutovať ako preto niečo spraviť.

Otis, ktorému je venovaný stredajší wod už neoľutuje nikdy nič, a dovolím si tvrdiť, že aj keby vedel, že v armáde zomrie, tak by svoje rozhodnutie narukovať nikdy neoľutoval. Tak ako Vy neoľutujete to, že v stredu prídete na tréning, ktorý síce nebude ľahký, ale keď sa venuješ niečomu o čom si presvedčený, že je to správne, tak sa nad tým ani nestihneš zamýšľať a už vôbec nie o tom „rapovať“.

Náročnosť workoutu bude tkvieť v tom, že počas celých 15 minút budete pracovať s relatívne ťažkými váhami, ktoré Vás z kola na kolo zadýchajú viac a viac, takže myslieť si, že sa nezadýchate by bolo veľmi naivné…

[wod]AMRAP 15:
1-2-3-4-5-….
Back Squat (1,5 BW)
Deadlift (1,5 BW)
Shoulder Press (0.75 BW)[/wod]

Hrdinov už padlo veľa, dubstep je však stále nažive a v kombinácii s nadľudskými výkonmi je to vcelku príjemná kombinácia.