Pred desiatimi rokmi mal premiéru jeden z mojich najobľúbenejších seriálov („Breaking Bad“) a tiež jeden z mojich najobľúbenejších filmov („Dark Knight“). Nebudem ich názvy prekladať do slovenčiny, pretože ich preklady za veľa nestoja a nie sú v tomto prípade ani podstatné.

Podstatnejší je zaujímavý paradox spočívajúci v tom, že v týchto dňoch zároveň uplynulo presne desať rokov od mojej rýchlej a najmä zbesilej kolobežkovej jazdy dole Hrebienkom, ktorej následkom bol dvojmesačný pobyt v nemocnici, dvojtýždňový umelý spánok a operácia končiaca v 96% trvalými následkami ako napríklad strata pamäte, ochrnutie, strata reči atď.. Z nejakého dôvodu mi na pamiatku ostali len jazvy na hlave a ja som veľmi rád, že konečne sa môžem verejne priznať a zaradiť sa medzi štvorpercentných.

A ako s tým súvisí spomínaný seriál a film?! „Breaking bad“ je seriál o učiteľovi chémie, ktorému diagnostikujú smrteľnú chorobu a on sa rozhodol, že pred smrťou musí zabezpečiť rodinu. Vybral sa však trochu inou cestou akoby možno všetci čakali, a vzorný, rodinne založený učiteľ sa postupne mení na obchodníka s drogami. Choroba, resp. nehoda zmenila aj mňa. Keď sa zobudíte na to ako nad Vami stoja ľudia v bielych plášťoch, vedľa nich uplakaná priateľka a mama a všetci hovoria o zázraku, tak sa Vaše životné hodnoty posunú úplne niekde inam.

„Dark Knight“ mám rád najmä kvôli zápornej postave Jokera, ktorého poznávacím znamením je tiež jazva. Je síce menej sexy ako tá moja, ale možno viac viditeľná. Ja viem, že pre väčšinu ľudí je to len trápny film o netopierom mužovi, no ten film je z môjho pohľadu o Jokerovi, ktorého zmenu správania tiež zapríčinila jazva, hoci nie v práve najpozitívnejšom smere. Nemôžem opomenúť ani fakt, že pre Heatha Ledgera to bola posledná, no životná roľa. Zrejme to však tak musí byť, niekto musí zomrieť, aby niekto mohol žiť.

No už som asi príliš sentimentálny a nostalgický, a tak radšej prejdem k Vašemu pondelkovému workoutu, ktorým bude tiež „10tka“. Zrejme sa Vám do hláv nevryje tak hlboko ako sa mne vryli moje jazvy, no spomínať na ňu asi nejaký ten čas budete. Záležať bude na tom, ako rýchlo sa jej budete chcieť zbaviť a či to tempo dokážete udržať dlhšie ako dokážete dodržať novoročné predsavzatia?!

[wod]10km Bike[/wod]

Nezabudnite sa zajtra počas bikeovania usmievať, život je príliš krátky na to, aby ste boli „so serious“…