Zachovať si chladnú hlavu je niekedy veľmi náročné, a na to aby to človek zvládol potrebuje mať čo to odžité a zažité. Už neraz som sa priznal k tomu, že za mladých čias som bol veľmi prudká povaha, a spomínam si na situácie, za ktoré by som sa mohol hanbiť dodnes.

Hoci v danom čase som bol za ne na seba veľmi hrdý, pretože som mal pocit, že som spravil správnu vec. Následky môjho chovania ma však s odstupom času presvedčili o tom, že to až taký dobrý nápad možno nebol. Tak napríklad odporučiť doktorandke na VŠ aby si našla chlapa, ktorý z nej ten neľudský chlad vy….ženie, ma stálo vyhadzov z odboru, a slovenské školstvo prišlo o kvalitného pedagóga.

Mama to znášala ťažko, no ja som si nahováral, že všetko zlé je predsa vždy na niečo dobré a tak som si našiel odbor, v ktorom som sa našiel, dostal zaň červený diplom a hlavne som vďaka nemu stretol božskú Andreu. Detaily nášho stretnutia Vám prezradiť nemôžem, pretože by som ostal veľmi dlho bez večere, keďže som sľúbil, že tejto téme sa v komentoch vyhnem.

Poďme ale späť k „chladným hlavám“, pretože ich zachovanie si budete môcť precvičiť počas utorkového tréningu. V ňom budete striedať veľký počet double undrov s menším počtom power cleanov. Double undre budú presne ten prvok, ktorý Vás tak trochu vyvedie z miery, a po ktorom budete musieť zachovať chladné hlavy aby ste zvládli 5 power cleanov s čo najťažšou váhou. Len si prosím nezameňte pojem „chladná hlava“ s pojmom „hladná hlava“!

[wod]20min. EMOM:
Odd: Max reps DU
Even: 5 Power Cleans[/wod]

Päť power cleanov budeme vyžadovať „touch and go“ spôsobom, takže udržať si činku pri tele bude viac ako potrebné!