Nič proti Eve, ale Vianoce si zaslúžite všetci, takže po správnosti žiadny „Christmas Eve“, ale „Christmas to all“, to v prvom rade. V rade druhomˇnič ma do Vašich Vianoc, takže Vám nebudem priať a vypisovať ako by a s kým by ste ich mali stráviť, lebo podstatné bude aby ste ich vôbec strávili, ideálne bez následkov.

Za mladých čias som štedrodenné dopoludnie trávil nakupovaním, pretože môj kamarát Miro (ten so zlomeným penisom…áno aj na Vianoce som použil slovo penis, pretože keď sa ho môžem, teda musím pri istých činnostiach dotýkať aj v tento sviatočný deň, tak o ňom môžem aj hovoriť a písať) pravidelne v tento deň zistil, že sú Vianoce, a že musí večer obdarovať svojich blízkych.

Naša púť za darmi začínala tradične telefonátom: „čau, Ty si vedel, že dnes sú Vianoce?!“…Samozrejme vždy som vedel a bol som na ne pripravený, no Mirove priority boli inde, teda vlastne neboli vôbec. A tak namiesto pozerania opozeraných rozprávok som mu pomáhal zachraňovať Vianoce kozmetickými balíčkami.

Podľa počtu prihlásených na zajtrajšiu vianočnú tímovku usudzujem, že Vy ste sa o Vianoce postarali v predstihu a tak si zaslúžite aby som sa ja postaral o to, že večer si tie jedlom prepchaté stoly zaslúžite a budete si môcť dať o koláčik navyše, ak sa poň budete vládať natiahnuť.


Pre prípad, žeby Vianoce nedopadli podľa Vašich predstáv, vyzúrte sa radšej vopred na tréningu.