Toto nie je reklama!!! Žiaľ, ešte nie som taký známy aby ma firma vyrábajúca tenisky s rovnomenným názvom sponzorovala. No ak vyhrám blogera roka (áno, ešte stále môžete posielať smsky, ktorých nikdy nie je dosť, aj keď už ich mám viac ako Sajfa, a to len vďaka Vám…BOH(ovia) nech Vám žehná(jú) :D), tak… Tak sa na tom nič nezmení, ale možno si za odmenu (veď kto Ťa odmení viac, ako Ty sám) nejaké zadovážim.

MetCon v tomto prípade znamená metabolic conditioning, slovné spojenie, ktoré Vám neustále omielame na tréningoch, a ktoré je jedným zo základných stavebných kameňov Crossfitu. Ja viem, že pre Vás je crossfit spodobený primárne v silnom snatchi, alebo muscle upoch. Ale čo keď Vám niekto činku, alebo kruhy vynesie na strechu dvadsať poschodovej budovy, vypne výťah a Vy sa k nim budete musieť dostať po schodoch?! Dostaneš sa aspoň na desiate poschodie?! Dokážeš zdolať dvadsať poschodí a na streche úplne bez problémov snatchovať?!

Ja viem, scéna trochu pritiahnutá za vlasy, ale počul som, že občasné pritiahnutie, resp. potiahnutie (ďalej sa už nemusíme toto slovo obmieňať) nemusí byť na škodu (vyskúšajte a dajte mi vedieť). A na škodu Vám rozhodne nebude ani štvrtkový workout. Okrem toho Vy, ktorí to s nami ťaháte už viac rokov si naň možno ešte spomeniete, hoci tento patrí zrejme do skupiny „rýchlo zabudnúť a nikdy viac…“. O tom sa však radšej príďte presvedčiť na vlastnej koži.

Kombinácia behu a angličákov sa Vám mimochodom môže zísť aj v bežnom živote. Najmä Vám, ktorí sa presúvate MHDéčkou a máte vo zvyku dobiehať na bus v poslednej chvíli. Určite sa Vám už stalo, že ste bežali ako o život a vždy milý a ochotný ujo šofér Vám zavrel dvere pred nosom, a Vy ste svoju tvár otlačili na sklo dverí. To sa už viac nestane, lebo vo štvrtok sa naučíte, že pred dopadom treba dať pred seba ruky, alebo jednoducho utekať rýchlejšie, veď možnosti sú predsa vždy minimálne dve.

[wod]TBT 1.7.2015
3 rounds of 3min on, 1min rest:
200m Run
Burpees until 3rd min.[/wod]

Ešte väčšou reklamou na metabolic conditioning je prvý workout tohoročných Regionals. Pre divákov síce možno nuda, ale pre súťažiacich rozhodne silný test ich kondície.