Sean Birchall je meno britského vojaka, ktorému sa stal osudným bombový zážitok na afganskej pôde. Zrejme Vám je všetkým jasné, že tam chalan nebol na prázdninách, keďže Afganistan dodnes nepatrí k vyhľadávaným letným letoviskám a teda, že si o podobný zážitok tak trochu koledoval.

Samozrejme, že tam aj napriek tomu išiel s dobrým úmyslom vidieť svet, spoznať inú kultúru, po prípade sa naučiť cudziu reč, tak ako to robili jeho britskí kolonizátorski predkovia. Narozdiel od nich sa Sean s krajinou zžil podstatne viac, keďže jeho bombou roztrúsené pozostatky ešte dodnes zdobia steny niektorej z afganskych ulíc. Okrem „body grafitov“ po ňom ostala manželka, deti, rodičia, priatelia a hero workout.

A práve workoutom nesúcim jeho meno uzavrieme náš hrdinský mesiac. Uznávam, že nebolo jednoduché štyri víkendy po sebe absolvovať dva náročné workouty za dva dni, no som veľmi rád, že ste sa nenechali odradiť, a takmer každý víkend ste tréningy zaplnili do posledného miesta. Verím, že tomu tak bude aj v poslednú hrdinskú nedeľu, a že sa nenecháte odradiť stovkou back squatov?!

[wod]**Birchall**
For Time:
100 Back Squats (Bodyweight)
Perform 5 Burpees at the top of each minute[/wod]

Niekto chce byť hrdinom z presvedčenia, niekto z hrdosti, niekto preto, že nemá na výber. Stále si však myslím, že človek nemusí zabíjať iných ľudí kvôli tomu, aby sa tým hrdinom stal…