Kto chce kam, pomôžme mu tam, hovorí sa. Aj keď v dnešnej dobe sa Vás skôr „odborníci na život“ snažia presvedčiť, že každý z Vás zvládne všetko sám. Z môjho pohľadu je to „bullshit“, ktorým sa títo odborníci snažia len zarobiť na jedincoch s nízkym sebavedomím, pretože nikto nikdy nič veľké sám nedokázal. Vždy mal okolo seba ľudí, ktorí mu s tým pomohli, niekedy viac, niekedy menej, ale pomohli. A je jedno či to bol Edison, Einstein, alebo Napoleón.

Samozrejme ľudí, s ktorými sa stretávame si vieme vybrať, aj keď niekedy sa Vám do cesty postavia aj takí, ktorí sú Vám len na príťaž. No našťastie to nie je ako s rodinou, ktorú jednoducho musíš len akceptovať, pretože si sa do nej narodil a nikto sa Ťa nepýtal, či chceš alebo nechceš byť jej súčasťou. A potom sa Ti môže stať, že Ťa Tvoj otec naučí len tri veci, bicyklovať sa, oholiť sa a plávať…vo vode, plávať životom ma chvalabohu naučili iní.

Ale to je iný príbeh a Vás nemusí absolútne zaujímať, pretože pre Vás je určite zaujímavejšia náplň nedeľného tréningu. Vydáme sa spoločne na strastiplnú cestu plnú klikov v stojke a zhybov, ťažkých a striktných zhybov. Pozitívne na tej ceste je to, že narozdiel od 18.5ky pôjdeme z kopca, to znamená, že začnete tým najvyšším počtom opakovaní a skončíte tým najnižším. I keď teoreticky sa môže stať, že skončíte podstatne skôr a k tomu najnižšiemu počtu sa ani nedostanete. Nepredbiehajme však.

Skúste nedeľný tréning vnímať tiež ako príležitosť v niečom sa zlepšiť, či už v HS klikoch, alebo zhyboch, a skôr ako na čas, za ktorý workout stihnete, sa sústreďte na kvalitu každého jedného opakovania.

[wod]21-18-15-12-9-6-3 reps of:
Handstand push ups
L-sit pull ups[/wod]

A k nedeľnému „silnému“ zamysleniu sa, Vám poviem už „len“ toľko: