Tisíc a jedna noc…túto starovekú anonymnú zbierku arabských ľudových rozprávok a bájok poznáme zrejme všetci, teda my skôr narodení rozhodne, keďže mládež do 21 rokov je rada, že vie vôbec čítať a rozprávkam prestala veriť dávno pradávno.

Zbierka vznikala takmer desať storočí a v Európe bola objavená náhodou, keď ju v 17tom storočí našiel v Parížskej kráľovskej knižnici istý francúzsky archeológ. Ten ju preložil do francúzštiny a okamžite dosiahla obrovský úspech, ktorý jej zaručil preklady do ďalších svetových jazykov.

Všetky príbehy z knihy sú rozprávané krásnou Šahrazádou. Tá ich noc čo noc rozpráva krutému kráľovi Šahriárovi, aby si nimi zachránila život. Kráľ sa totiž rozhodol za neveru svojej manželky pomstiť všetkým ženám a každý deň si vzal inú ženu za manželku, strávil s ňou noc a ráno ju dal popraviť. Šahrazáda ho však svojimi príbehmi upútala natoľko, že si dokázala jeho pozornosť udržať počas 1000 a jednej noci, a za jej oddanosť jej kráľ nakoniec udelil milosť.

Dnes mám aj ja dôvod cítiť sa tak trochu ako Šahrazáda. Nie, nemám oholené nohy a na sebe Adine nohavičky a nejde mi ani o život, no koment, ktorý práve čítate má poradové číslo 1000. Klamal by som keby som povedal, že si spomínam na ten úplne prvý, no viem, že v porovnaní s tými dnešnými bol úplne iný. Tak ako Šahrazáda musela z noci na noc rozprávať pútavejší príbeh aby sa udržala pri živote, tak aj ja sa musím snažiť udržať si Vašu pozornosť. A verte mi, že je to zo dňa na deň ťažšie.

Nemám štatistiky koľkí z Vás si vždy po 18tej otvoria a prečítajú komentár k tréningu, no v každom z nich je kúsok zo mňa a napísal by som ho aj keby si ho prečítal len jeden z Vás. Stali sa totiž súčasťou môjho života a ich písanie ma baví, takže sa určite pokúsim minimálne o ďalšiu tisícku, hoci nie vždy je to čítanie pre každého, no všetci máme svoje slabšie dni a aj múza niekedy kope slabšie ako inokedy.

Vás ale dúfam poriadne v pondelok nakopne ďalší „heavy day“, ktorý bude zameraný na push jerky, keďže na nich zlyhávali Vaše minulotýždňové pokusy o nové clean and jerk 1RM.

[wod]5-5-3-3-3-1-1-1-1
Push Jerk[/wod]

Push jerk sa síce v príbehoch Tisíc a jednej noci nenachádza, no ak ho chceš mať ako z rozprávky, tak príď zajtra určite na tréning.