„Vždy keď idú maturantky mestom,
cítim jemnú vôňu omamnú,
potreboval by som na počkanie,
aspoň o pár rokov omladnúť.“

Ja síce nepatrím k najmladším na svete, ale tieto slová patria Petrovi z lipy, ktorý je tuším minimálne raz tak starý (slušne povedané raz tak skúsenejší) ako ja, a tento text tuším vyspevuje dodnes. Hodilo sa mi to spomenúť, pretože práve tento týždeň detiská zložili z ich pohľadu najťažšiu „skúšku dospelosti“. Z pohľadu nás dospelých vieme, že maturita je len formalita, a keď nie si degeš, tak maturitami prejdeš.

A nie je k tomu ani potrebné bifľovanie sa maturitných tém spredu a zozadu. Stačí trochu sedliackeho rozumu, daru reči a z dejepisnej témy týkajúcej sa staroveku zmaturujete aj keď väčšinu času rozprávate o druhej svetovej vojne. Neviem ako to bolo za čias Petra z lipy, ale ten by sa asi radšej spredu a zozadu bifľoval tie maturantky, keďže text pokračuje slovami: „Vždy keď idú maturantky mestom, s nádejou sa stále otáčam, možno sa mi niekedy podarí, odhryznúť si z toho koláča.“ Nuž milý Peter, ak ešte budeš mať čím ten sladký koláčik hryzkať, tak Ti prajem dobrú chuť.

Maturantky v piatok do gymu neprídu, no namiesto nich Vám dáme drepy, ktoré si síce budete obzerať a skúšať hlavne spredu, ale Vám to určite vadiť nebude, lebo stereotyp zabíja, a platí to aj pri drepoch. Front squaty sme v tréningoch už nejaký ten piatok nemali, takže v ten posledný májový proti nim určite nebudete namietať?!

[wod]8×3 Front Squat[/wod]

Že ťažké váhy sú len pre mužov?! Omyl!!! Front squaty ocení určite aj minimálne každá druhá RomanTička.