Streda a drep patria k sebe ako Rómeo a Júlia, Rocky a Adriana, alebo Omar a Fatima. Zámerne som si vybral ako príklad zaľúbené dvojice, pretože okrem drepov patrí k strede aj láska, veľa lásky, a väčšina párov si ju šetrí práve na tento „požehnaný“ deň.

Medzi drepom a láskou je veľa paralel, tou najznámejšou je určite tá, ktorá tvrdí, že drep je ako láska, čím hlbšia, tým kvalitnejšia. V tomto ponímaní má drep dokonca výhodu, pretože ak Ti príroda nenadelila dokonalú mobilitu, hlbšie Ťa dostane ťažšia váha na činke. Ak Ti však príroda nenadelila dostatočne dlhý nástroj lásky, tak môžeš mať aj sto kíl, no hlbšie sa nedostaneš, ibaže zaklopeš na iné dvere…

Drep by sme ale pokojne mohli prirovnať aj k životu, veď láska k životu patrí, takže drepy by mali tiež. V tomto prípade sa paralela hľadá trochu ľahšie, pretože každý z nás zažil udalosť, ktorá ho jednoducho dostala na dno. A presne tou udalosťou môže byť pri drepovaní činka. Je ľahké sa ňou nechať stiahnuť k zemi, no oveľa ťažšie je sa s ňou postaviť späť na vystreté nohy.

No a posledné prirovnanie bude mať svetský charakter a mnohých možno zaskočí, no na strednej škole ma niekoľko rokov presviedčali o tom, že Boh je láska. Ja som to už síce dávno vedel, keďže najpoužívanejšia fráza vo filmoch pre dospelých bola: „ó môj Bože, ó môj Bože….“, ale snažili sa, tak som im nechcel kaziť zábavu. No keďže my už vieme, že drep je láska, vychádza mi to tak, že drep je Boh. V prípade overhead drepov to platí dvojnásobne, veď predsa aj Jesus, „el hijo de Dios“, mal tiež svätožiaru overhead, čiže nad hlavou.

Netuším koľko tá svätožiara vážila, a či si na ňu mohol naložiť viac, no viem, že Vy si zajtra budete môcť na činku naložiť koľko sa Vám zachce, resp. koľko dokážete nad tú hlavu nie len dostať, ale s činkou nad hlavou aj drepnúť.

[wod]7×1 OHS[/wod]

Air Squat, Front Squat, Back Squat, Overhead Squat, Goblet Squat a jedného dňa možno aj Shark Squat, Ondro by sa určite náramne potešil…na dôvod sa spýtajte jeho!