Do konca kalendárneho roka nám síce ešte ostáva pár týždňov, hoci už teraz si môžete nakúpiť vianočnú výzdobu, alebo mikulášske sladkosti, no prečo sa nezamyslieť nad tým, čo všetko ste (ne)stihli za posledný rok, už v októbri?! Alebo len nad tým, čo Vás za posledný rok upútalo natoľko, že na to budete spomínať povedzme ďalší rok?! Mňa osobne napríklad celkom zaujala instagramová transformácia niektorých slovenských „crossfiterov“ v podobe ich príspevkov na túto, alebo iné sociálne siete. Ešte pred rokom sa väčšina z nich predbiehala v tom, kto stihne za deň „odmakať“ viac workoutov a kto ich ešte viac stihne postnúť (uverejniť, zastaralo povedané). Po roku sa však doba zmenila a človek by si na chvíľu myslel, že chlapci a dievčatá dostali rozum, kým sa nebojavila prvá „instastory“ so spotenou tvárou jedného z nich. Možno som naozaj staromódny, ale čo mi má povedať pohľad na 10-15 sekundové video nemej dopotenej tváre hľadiacej bezprizorne do roztrasenej kamery mobilu?! Žiadna emócia, žiadne slová, dokonca Silvester Stallone dokáže zahrať svojou botoxovou tvárou viac ako oni, a to v podstate zvládne len poloúsmev a zbitý utrápený dog face, ktorý mu ostal ešte z natáčania Rockyho. Mám rátať tie kvapky potu?! Alebo vrásky?! A keď budú výraznejšie tie na čele, tak pravdepodobne robil kliky v stojke?! Keď tie pod očami tak snatchoval s ťažkou činkou a nad hlavu ju tlačil aj očami?!
Myslím, že si zajtra počas tréningov spravím malý experiment a odsledujem si správnosť môjho zmýšľania priamo na Vás. Opakovačka workoutu spred roka mi na to poslúži takmer dokonalo, veď sú v nej ťažké snatche, ktoré zrejme budete očami dotláčať aj Vy, kliky v stojke, z ktorých budete mať určite zvýraznené čelové vrásky a do tretice v nej budú ešte V-ups, pri nich si overím radšej len techniku, lebo na spotené „vrásky“ na bruchu som ešte asi nedozrel. Opakovaní nebude veľa, no vykompenzuje Vám to váha na činke a náročnosť skillu pri HSPU, takže 6 kôl by ste mali stihnúť v relatívne rýchlom čase. Ak si tento workout absolvoval aj pred rokom, určite si pozri svoj čas, pretože za ten rok si sa určite posunul správnejším smerom ako instagramoví potom zaliati „crossfiteri“.

[wod]TBT 30.10.2016
WOD:
6 Rounds For Time:
3 Power Snatches (70/45)
6 HSPU
9 V-Ups[/wod]

Detailnejšie zmapovať power snatch sa už asi ani nedá, preto si to pozrite aj trikrát, aby tie Vaše vyzerali čo najpodobnejšie tomu z videa.