A Ninja korytnačky si pamätáte?! Boli síce štyri no za ich úspechom stála jedna postava. Volali sa Leonardo, Michelangelo, Donatello, Raphael a ich „otcom“, učiteľom a sensejom bol majster Splinter, ktorý mne osobne nebol nikdy sympatický. Predsa len, bol to starý potkan. Jasné, že to nebol najväčší problém celého kresleného počinu, ale ako sopliak som práve to vnímal najcitlivejšie.

Veď kto, pre boha, môže veriť potkanovi?! Zvieraťu, ktoré žije v kanáloch a živý sa odpadkami?! Byť Noem tak potkany nevezmem do archy, a zrazu z jedného niekto spraví majstra kung-fu, ktorý spolu s korytnačkami bojuje proti zlu?! Ja viem, že ako deti vnímame veci inak, ale ako budúceho otca ma dosť trápi ako svojim detiskám vysvetlím, že nesympatické zvery so skrátenými končatinami dokážu udržať palicu, alebo zožrať pizzu?!

No nevadí, deti ešte nie sú ani na ceste, a keď budú tak im budem zrejme púšťať iné rozprávky. Poukázať som však chcel najmä na dôležitosť toho potkana, na to, že štyri, v reálnom živote dosť pribrzdené zvieratá, boli odkázané na zviera, ktoré je celý život v sračkách, lebo v kanáloch fialky pravdepodobne nekvitnú.

Veľmi, naozaj veľmi prenesene povedané, bude v pondelok Vašim majstrom Splinterom power snatch, a štyrmi korytnačkami budú overhead drepy, ktoré, možno na Vaše šťastie, budú len tri. Ak by potkan v rozprávke nezachránil a nevychoval korytnačky, utopili by sa v kanáloch, ak Vy nezvládnete snatch, k OHS sa nedostanete. A Vy sa k nim potrebujete dostať presne desaťkrát, pretože toľko kôl má pondelkový workout. Dajte si záležať, lebo pizzu (čítajte pls bez mäkčeňa!) si treba zaslúžiť!

[wod]10 Rounds for time of:
1 Power snatch (82,5/55)
3 Overhead squats[/wod]

Nádejná Sarah a jej prevedenie workoutu, ktorý je dosť podobný tomu nášmu pondelkovému, rozdiel je len v počte kôl a počte OHS opakovaní. A tak trochu dúfam, že rozdiel bude aj v technike OHS, ale uvidíme zajtra: