Určite ste sa už stretli s vecami, ktoré majú viac ako jedno využitie, spomeňte si napríklad na legendárny teleshoppingový Vé krájač, ktorý dokázal pokrájať a posekať veci na milión spôsobov. Jeho životnosť síce nebola dlhá, ale kúpiť ho viete dodnes.

Trvanlivejším produktom je napríklad Rytmus, multitalentovaný čávo, ktorý rapuje, občas spieva, boxuje, produkuje a hlavne zarába. Na scéne nie je tak dlho ako Vé krájač, no jeho rýmy sú určite ostrejšie ako čepele plastového kuchynského náradia.

Opomenúť by sme rozhodne nemali ani dumbbell, nástroj, ktorý je našim crossfiterským srdciam najbližší (upozorňujem, že srdce nie je voľným okom viditeľný orgán), teda minimálne bližší ako krájač Rytmus. O jeho všestrannej využiteľnosti samozrejme niet pochýb, dokonca môžem bez obáv a bez zábran povedať, že sa dá využiť vo väčšej miere ako krájač a Rytmus dokopy. Treba však vedieť ako.

Kvapkou z mora jeho využitia bude sobotný workout, ktorým je veľmi pekný chipper pozostávajúci z piatich rôznych cvikov, pri ktorých využijete DB vždy iným spôsobom. Budete sa s ním dvíhať po turecky, budete ho trhať, budete s ním drepovať, robiť výpady a nakoniec si ho dáte medzi nohy a budete s ním…zhybovať…áno, ešte stále je reč o čiernej hranatej veci menom dumbbell.

[wod]For time (using a single dumbbell):
10 Weighted pull ups (22,5/15)
40 Overhead lunges
10 Weighted pull ups
30 Snatches (alt.)
10 Weighted pull ups
20 Overhead squats (10 each arm)
10 Weighted pull ups
10 Turkish get ups
10 Weighted pull-ups[/wod]

DB OHS bude zrejme z hľadiska prevedenia tým najnáročnejším cvikom z bohatej sobotnej ponuky, ale Vy ich zvládnete?!