Kde bolo, tam bolo, niekde však raz určite bolo, žila v jednej eurofondami nepoznačenej dedine dievčina menom Palculienka. Narozdiel od svojej rozprávkovej menovkyne, nepochádzala z puku malého kvietku, ale z rozvodom poznačenej rodiny, ktorú matka opustila ešte v čase keď bola malá Palculienka závislá na materskom mlieku.

Jej matka však viac ako po dieťati, túžila po kariére v jednej z reality show, a tak si nemohla dovoliť sprzniť si svoje prsia kojením malej nevinnej dcérky. Jej úlohy sa preto musel zhostiť milujúci otec, ktorý matkine bradavky nahrádzal svojim palcom omočeným v kravskom mlieku. Jeho dobrý úmysel však neostal bez následkov a u Palculienky spôsobil závislosť na cmúľaní prstov, ktorej sa nedokázala zbaviť až do svojej dospelosti.

Počas jej detských liet dokázal jej potreby uspokojovať milujúci otec, no dovŕšením pubertálneho veku to obom začalo byť akosi zvláštne a tak bolo dievča odkázané len na svoje palce, ktoré si cmúľala dňom aj nocou. Keď ju boleli tie na rukách, pokračovala tými na nohách a takto to striedala v pravidelných intervaloch. Otec ju nevedel od tohto zlozvyku odnaučiť a tak vedomý si jej krásy v zúfalstve a v snahe spraviť všetko pre jej dobro podal inzerát, že ju dá za ženu tomu, komu sa to podarí.

Záujemcov bolo mnoho, prichádzali zo všetkých kútov sveta a ich metódy boli naozaj rozmanité. Istý Mark sa Palculienku snažil presvedčiť tým, že verná kópia jej domodra ocmúľaného palca bude zdobiť všetko pekné, čo ľudia umiestnia na jeho skromnú sociálnu sieť. Nápad skvelý, no nepomohlo. Potom prišiel Dávid a svoju sociálnu sieť dokonca podľa jej palcov pomenoval, ani toľká česť však na ňu nezapôsobila a po chvíľke prezerania si jeho stránky, si zase vopchala palec do mlieka a následne do úst.

Jedného dňa sa však na prahu ich skromného príbytku objavil legendami opradený Chuck, ktorý nešťastnému otcovi povedal, že do desiatich minút zbaví jeho dcéru zlozvyku a možno aj niečoho navyše. Zavrel sa s ňou do izby, tak aby jej otec nič nevidel (lebo niekedy je lepšie nevidieť), a po desiatich minútach vyšiel s pohárom mlieka z izby so slovami: „toto už nebude potrebovať, palce vie už využiť lepším spôsobom“…

To, akým spôsobom, už nechám len a len na Vašej predstavivosti, príbeh môže mať koncov niekoľko, možno aj niekoľko po sebe, stačí popustiť uzdu fantázie. Palce však rozhodne budete v stredu potrebovať aj Vy, a dokonca aj na tréningoch. Pred Vami je totiž opäť gymnasticko ladený workout kombinujúci toes to bary s chôdzou na rukách, ktoré budete striedať po dobu desiatich minút. Thumbs up, priatelia!

[wod]AMRAP 10:
10 TTB
15m Handstand Walk[/wod]

Nie je bar ako bar, ale pravdou je, že na ženské prsty je rozhodne krajší pohľad a teda možno budeme k ich toes to barom benevolentnejší.