Veľkonočný týždeň sme odštartovali vzpieraním a v tohto trendu sa budeme držať aj v utorok. Tentokrát dokonca s ťažšími váhami ako tomu bolo v pondelok, na programe budú totiž mŕtve ťahy.

Viem, že tí silnejšie veriaci z Vás, očakávajú najsilnejšie mŕtve ťahy až v piatok, kedy budú oslavovať smrť svojho najobľúbenejšieho superhrdinu s latino koreňmi, Jesusa. Aby si následne mohli v nedeľu opäť oslavným spôsobom pripomenúť jeho zmŕtvych vstanie. My si však vyčkávanie nemôžeme dovoliť, preto naše mŕtve ťahy budú už v utorok.

Ťahať budete síce činku zo zeme, ale po desiatich minútach sa budete zrejme cítiť rovnako ako Jesus počas svojej exhibičnej krížovej cesty. Prečo exhibičnej?! Všetci predsa vieme, že jeho otec bol tesár a keďže v tej dobe bola reklama len v plienkach, Jesus to vzal do vlastných rúk, a otcove šikovné ruky odprezentoval prostredníctvom kríža, ktorý po meste nosil na chrbte. Od vtedy idú kríže na dračku.

Silná veľkonočná symbolika je aj v počte opakovaní mŕtvych ťahov, budú tri a presne toľkokrát Jesus svoju propagačnú cestu prerušil. Možno mu bol ten kríž priťažký, a možno len potreboval rozdať pár podpisov, keďže jeho popularita enormne stúpala z kroku na krok.
Vy si však rozhodne zvoľte váhu, s ktorou tie tri opakovania zvládnete v každej minúte bez prerušenia. Všetci veľmi dobre vieme, že prerušovať čokoľvek nie je príjemné a ani bezpečné.

[wod]1) EMOM 10
3 Deadlifts

2) For Time:
150 Abmat Sit Ups[/wod]

V druhej časti tréningu Vám mŕtve ťahy vykompenzujeme sit upmi. Možno Vás pri pohľade na počet opakovaní zaleje studený pot, ale stále je to o 2076 opakovaní menej ako je hodnota svetového rekordu z roku 1995.