Vkus, alebo zmysel pre krásu a umenie sa mení spolu s nami. Hovorí sa, že čím sme starší, tým lepší máme vkus, no určite existujú výnimky potvrdzujúce toto pravidlo. Platí to aj pre vkus na filmy, resp. hercov v nich hrajúcich.

V detských časoch mi bol dej filmu totiž úplne ukradnutý, stačilo mi, že v ňom hral Jean Claude a dokázal som to pozerať aj trikrát. S ovládačom v ruke som si spomalene púšťal jeho kopačky z otočky a chcel byť taký akčný a nezdolateľný ako on.

V pubertálnych časoch nahradil Belgičana Jeana, Talian menom Rocco. Ten kopačky z otočky nedával, za to sa do svojich rolí vkladal úplne celý. Jeho filmy som síce nemohol pozerať niekoľkokrát po sebe, keďže som si ich mohol púšťať len keď rodičia neboli doma, no niektoré jeho repliky, ako napr.:“óóó prima tuto, óóó prima rapidamente…“ si pamätám dodnes.

Pamätám si aj to, že či už išlo o Jeana, alebo Rocca, túžil som sa s nimi aspoň na chvíľu vymeniť a zažiť na vlastnej koži aké je to byť „hercom“. Žiaľ moja kopačka z otočky nesiahala ani po pás, a to čo mám pod pásom mi nesiaha po kolená, takže som sa s kariérou herca rozlúčil veľmi skoro, nie však navždy. Veď slovenský film napreduje a jedného dňa si ma možno niekto všimne a vyberie si ma aspoň ako komparzistu, len dúfam, že sa ten film nebude nakrúcať na jednej z budapeštianskych striech.

Napredovať môžu a rozhodne by mali aj Vaše TTB, ktoré sme obsadili do jednej z hlavných úloh stredajšieho workoutu. V dvanásť minútovom AMRAPe budú mať najpočetnejšie zastúpenie a asistovať im budú „obľúbené“ SDHP a ešte obľúbenejšie angličáky, hoci na stredu by sa viac hodili francuzáky…

[wod]AMRAP 12:
12 TTB
10 SDHP (40/30)
8 Burpees Over Bar[/wod]

Jean Claude okrem kopačky ovládal aj tanečky, toto je jeho najlegendárnejší, ktorí si môžete do zajtra nacvičiť a ten, kto ho po workoute zatancuje, má u mňa proteínový shake zadarmo…