„Smiem prosiť?“ Pri tejto vete si zrejme spomeniete na detské časy a svoj venček…nie ten preSlávikovaný kakaový, ale pevne verím a dúfam, že najprv na ten tanečný, hoci jedno s druhým sa nemusí vylučovať.

Veď aj počas toho tanečného ste sa lepili na svojho tanečného partnera a kopírovali pohyby jeho panvy za hlasného udávania tempa inštruktorom „raz, dva tri, raz, dva tri, cha-cha-cha…“ (čítaj ako ča-ča-ča, za predpokladu, že si nebol také tanečné drevo, že cha-cha-cha považoval Tvoj inštruktor za výsmech). Chytiť rytmus a tempo je určite dôležité aj pri druhom spomínanom venčeku, hoci k nemu sa skôr hodí počítanie „raz, dva, tri, dva, tri, dva, tri, ach-ach-ach…“ (tu sa „ch“ ako „č“ nevyslovuje!).

Dosť však o venčekoch, lebo ešte na ne dostanete chuť a to by sa nemuselo stretnúť s pochopením Vášho okolia, najmä v prípade tých tanečných. Pri tempe raz, dva, tri ale ostaňme, pretože bude kľúčové pre stredajší tréning, ktorý bude patriť do kategórie „heavy days“. Tentokrát bude zameraný na techniku pressov, všetkých okrem split jerku. Princíp bude veľmi jednoduchý, no tak trochu zradný. V skratke, v každom kole budete navyšovať váhu činky až kým s ňou nezvládnete spraviť tri push jerky…cha-cha-cha.

[wod]1 Strict Press
2 Push Presses
3 Push Jerks (in single set)
+2,5 kg on each set, as heavy as possible untill you can not complete the jerks[/wod]

Pressy si vysvetlíme na tréningoch, Vy si skúste do zajtra nacvičiť Johnov legendárny pomádový tanečný krok…