Trojka je číslo, ktoré nás sprevádza v podstate celý život a každý z nás má k nemu špecifický, ale v konečnom dôsledku pozitívny vzťah. Prvýkrát sa s trojkou stretávame už v útlom detstve prostredníctvom rozprávok, veď už od mala nás rodičia strašili trojhlavými drakmi a starí rodičia pre zmenu svätou trojicou. Doteraz neviem, ktorá trojica mi naháňala väčší strach, pretože draci mali slabosť na princezné, prívrženci svätej trojice skôr na mladých princov. Hovoriac o princeznách a princoch, pri nich má číslo 3 tiež veľmi silnú pozíciu, keďže vždy boli tri, alebo traja. Aj keď toto tvrdenie by sa dalo veľmi silno spochybniť, lebo v popredí boli zväčša len dve najstaršie princezné, alebo najstarší princovia. Tí tretí sú väčšinou prezentovaní ako odpad, spodina, chudery a chudáci, alebo poškrabky, na ktoré sa kráľ zmohol ešte na staré kolená, a ktoré nikto nemal rád. Životom sa museli predierať a neustále bojovať o svoju priazeň, no z väčšej časti si za to mohli sami. Veď koho by nenas…štvalo keby lásku k nemu niekto prirovnal k láske k soli?! Soli, ktorá zavodňuje, a ktorej nadmerná konzumácia spôsobuje zdravotné problémy?! Alebo kto by sa dokázal tešiť z toho, že jeho najmladší syn, zlatíčko jeho milované, si viac rozumie s poddanými ako so sebe rovnými?! Celý život driete aby sa mal dobre, nemusel ani brvou pohnúť, a on by len pracoval, pracoval a pracoval. To sú pre rodičov naozaj silné rany a preto zrejme k číslu tri nemajú veľmi vrúcny vzťah a rovnako to vnímajú zrejme aj tie „nešťastné“ deti. Čas je vraj liekom na všetky rany a keď sa týmto nešťastníkom podarí pretĺcť životom až do obdobia puberty, číslo tri pre nich nadobudne úplne iný význam. Princezné sa už neboja trojhlavých drakov, lebo zistili, že čím viac hlavičiek, tým väčšia zábava a princovia sú zase tými najlepšími tretími do švédskej trojky, pretože im absolútne neprekáža, keď na nich „náhodou“ počas nej zabudnú, sú na to predsa zvyknutí už od útleho detstva. Zlom nastáva opäť až keď sa z nich stávajú rodičia a „osud“ (niekedy aj o stôl) zariadi, že budú mať tiež deti, v počte kusov tri.
A ako je to s Vami?! Aký je Váš vzťah k číslu 3 (zámerne som nepoužil slovo trojka, lebo by ste to zase otočili úplne iným smerom)?! Vlastne vôbec nemusíte odpovedať, lebo sa o tom presvedčíme v sobotu počas teamového workoutu, v ktorom budete musieť v trojiciach spolupracovať a za čo najkratší čas stihnúť 4 rôzne crossfitové „nástrahy“. Na úvod budete musieť bez ujmy na zdraví zvládnuť 200 preskokov cez box, potom si chvíľu poležíte na lavičke, ideálne po jednom, a spravíte 150 bench pressov. Z polohy ležmo prepnete do polohy sedmo a osedláte si bike, na ktorom úplne bez problémov zvládnete 100 kalóriovú porciu, no a záver bude naozaj epický a rozprávkový, veď, čo viac si k nemu môžete priať ako angličáky?! No predsa angličáky s kotúčom, princovia s 20 kilovým, princezné 15 kilovým, lebo do rozprávkového sveta ešte emancipácia nedorazila. Takže vidíme sa zajtra, za siedmymi horami a siedmymi skladmi Presporu.

[wod]Team of 3 For Time:
200 Box Jump Overs
150 Bench Press (50/30)
100 Cal Bike
50 Burpees with 20/15kg Plate[/wod]

A akože sa robia tie angličáky s kotúčom?! Veľmi jednoducho, lebo v rozprávkach ide všetko ľahšie a jednoduchšie, a realita Ti dá potom takú za ucho, že sa z nej spamätávaš dva týždne, dva týždne…