To, že rok má dvanásť mesiacov a 12 hodín je polovicou dňa Vám asi nemusím hovoriť. Rovnako asi všetci viete, že vo zverokruhu sa nachádza 12 znamení, a tým najlepším z nich je panna. Už len z toho dôvodu, že byť pannou celý život je priam obdivuhodné, obzvlášť keď niektoré dievčatá ňou nevydržia ostať ani do pätnásteho roku života. Nie nadarmo zrejme jeden môj sused, z ktorého bytu sa vždy šírili divné zvuky, hovorieval, že so štrnástkou môžeš, ale s pätnástkou už musíš. Možno práve preto je jeho momentálnym prechodným domovom ústav na výkon trestu odňatia slobody v Ilave.

Späť k dvanástke, k číslu, nie k tej dobre vychladenej (o pive je reč, na panny už radšej zabudnime). Vedeli ste napríklad, že každý z nás ma 12 párov hlavových nervov, ktoré sú zodpovedné za riadenie našich bežných vnemov a činností?! Strata, ktoréhokoľvek z nich by nepríjemne ovplyvnila kvalitu Vášho života. A keď už som začal s biologickým okienkom, treba spomenúť, že bežný človek má obvykle aj dvanásť párov rebier. Obvykle preto, že sú medzi nami gurmáni, ktorí si nechali dobrovoľne jeden, dva páry vyoperovať, aby mali k sebe samému bližšie a dokázali sa potešiť aj bez pomoci niekoho druhého.

Potešením pre Vás bude určite naša stredajšia workoutová dvanástka. V nej na Vás čaká trojica (v CF žargóne povedané triplet) cvikov, ktoré budete počas zmienených 12tich minút striedať tak aby ste stihli čo najviac kôl. Každé z nich začnete „prekvapivo“ dvanástimi hang power cleanmi s dvomi DB, po nich nasleduje 10 angličákov, a každé kolo končí porciou 8mich chest to barov. Áno zase zhyby, ak ste si mysleli, že z Open eufórie prvých zhybov budete teraz žiť celý rok, tak ste na omyle, lebo kde jeden Open končí, ten druhý začína?!

[wod]AMRAP 12:
12 DBs Hang Power Cleans (2×22,5/2×15)
10 Burpees
8 Ch2B Pull Ups[/wod]

Keďže ches to bar pull ups máte ešte v čerstvej pamäti, pripomeňme si radšej hang power cleany s DBs.