Keď ju miluješ, nie je čo riešiť. Nie, nebude reč o sladkom nápoji, ktorý už má viac príchutí ako Zdena S. rokov, baviť sa budeme o činke. Tú niektorí milujete, iní zase nenávidíte, pretože sa Vám ju ešte nepodarilo skrotiť.

Pri práci s činkou si treba uvedomiť jeden fakt, činka Ti ublíži menej ako človek! Ak si toto osvojíš, tak ju skrotíš podstatne skôr ako povedzme zlú ženu, pretože tú sa Ti možno ani nikdy skrotiť nepodarí. Aspoň tak sa hovorí.

S činkami by sa Vám to však mohlo podariť už zajtra, pretože na Vás čaká workout, v ktorom ich nepustíte z rúk. Teda pravdepodobne pustíte, ale chcel som tým povedať, že činka bude zohrávať hlavnú a všetky vedľajšie úlohy v piatkovom tréningu. V ňom budete striedať v štyroch kolách dve vzpieračské disciplíny, power snatch a shoulder to overhead.

Počet opakovaní bude síce z kola na kolo klesať, no váha na činke rásť a tak to skrotenie nebude také jednoduché akoby sa mohlo zdať. Pre istotu si doneste kože, putá, štipce, bičíky, alebo iné pomôcky z Vašich spální, ktorými tomu skroteniu bežne napomáhate.

[wod]For Time:
12 Power snatch 60/42,5
12 Shoulder to overhead
8 Power snatch 70/47,5
8 Shoulder to overhead
6 Power snatch 80/55
6 Shoulder to overhead
4 Power snatch 90/65
4 Shoulder to overhead[/wod]

Ja viem, že von je extrémne teplo, ale naň by ste sa nemali vyhovárať. Skúste to vnímať ako novú skúsenosť, nový tréningový stimul, ktorý Vás vytrháva z bežného tréningového procesu.