Priatelia, časy sa menia, či k lepšiemu zistíme neskôr, podstatné je ale to, že sa menia. Ja viem, že v praxi sa mení čas len jeden, ale ak máte doma hodín (inými slovami zariadení ukazujúcich presný čas) viacero, tak ten čas budete musieť meniť niekoľkonásobne, jednoducho koľko hodín doma máš, toľko časov sa Ti zmení. Nebudem teraz polemizovať o tom, či je dobré aby sa striedal letný čas so zimným a opačne, v podstate mi je to jedno, skôr by ma zaujímalo do akej miery máte zmeny radi/y?! Keďže crossfit je pre Vás súčasťou životného štýlu a jednou z jeho základných charakteristík je „constantly varied“, dalo by sa predpokladať, že zmeny milujete. Zmeny vo workoutoch sú však jedna vec, a zmeny v živote vec druhá. Tak napríklad, keď v jeden deň robíš snatche a na druhý deň cleany, tak si z tej zmeny určite celý bez seba (akože si vytešený, nie že opustíš svoju telesnú schránku), no vnímaš rovnako aj neočakávanú zmenu v Tvojom súkromnom živote?! Keď si napríklad Tvoj partner/ka večer sadne na gauč na miesto, na ktorom počas 99tich večerov zo 100 sedávaš Ty?! Áno, ten partner, ktorého za bežných okolností nadovšetko miluješ, až do momentu keď Ti s úsmevom na tvári a popcornom v ruke povie, že si chce vyskúšať ako sa sedí na TVOJEJ strane gauča. Koľkým z Vás sa pred očami, čo i len na moment, prehrá scéna ako sa začne Tvoj milovaný/á nečakane dusiť nezdravou praženou kukuricou a Ty stojíš medzi dverami a len sa dívaš, s rovnakým úsmevom ako on/a na Teba pred chvíľkou, a dívaš a čakáš, na moment kedy začne s polofialovou tvárou prosiť o pomoc. Samozrejme, že mu pomôžeš ale určite si neodpustíš podotknúť, že „karma is a bitch, honey“ (po slovensky: „karma je zdarma, medíček“) a že ani ten gauč nechcel aby sedel na inom ako SVOJOM mieste. Takýchto momentov by som mohol vytiahnuť niekoľko, ale na čo zachádzať do detailov, keď Vy predsa zmeny milujete vždy, všade a za každých okolností, však?! A vlastne som Vám chcel aj tak len povedať to, aby ste si nezabudli dnes v noci prestaviť hodiny na zimný čas a dopriať svojmu telu o hodinu dlhšiu spánkovú regeneráciu. Ak sa Ti náhodou stane, že tú zmenu nezvládneš a prídeš o hodinu skôr do gymu, tak tam láskavo počkaj na tréning vykonávajúceho trénera, lebo nedeľný workout si to určite zaslúži a ten tréner tiež!
Sto KB swingov na čas sme už v Protone zažili, ale boli v kombinácii s behom, čiže ručičky si aspoň chvíľku oddýchli. V nedeľu behať nebudete, z čoho sa určite náramne tešíte a budete sa tešiť, zhruba do štvrtej minúty workoutu, kedy budete musieť spraviť ďalších 5 goblet drepov, presne s tým istým KB, s ktorým budete swingovať. Ak dokážeš spraviť 25 swingov do minúty, tak tá štvrtá bude Tvojou poslednou, otázne je, koľkým z Vás sa to podarí?! Chceli by ste radšej behať?! Smola, musíte si pravdepodobne počkať až na ďalšiu zmenu času…

[wod]For Time:
100 KB Swing (32/24)
-EMOM 5 Goblet Squats[/wod]

Grip Ťa v nedeľu môže zachrániť, alebo naopak, veľmi rýchlo pochovať. A keďže do „dušičiek“ nám ešte pár dní ostáva, skúste sa prikloniť k tej prvej možnosti a robiť KB swingy čo najefektívnejšie.