V pondelok si Američania pripomínajú Memorial Day, deň kedy spomínajú na vojakov, ktorí položili svoj život v niektorom z vojnových konfliktov. Ja viem, že Vás asi nezaujímajú americkí vojaci, a tí mŕtvi už asi vôbec nie, no jedného z nich si v pondelok pripomenieme aj my.

Jeho meno je Michael Murphy. Vy ho zrejme poznáte pod menom „Murph“ a workout nesúci jeho meno sa stal symbolom všetkých hero workoutov. No a presne na Memorial day tento workout odcvičia ľudia v takmer všetkých gymoch po celom svete, my nebudeme výnimkou. Najmä keď sú medzi Vami aj takí, ktorí sa dokážu viac tešiť na tento workout ako na Open. Potom sú medzi Vami ešte tridsiati takí, ktorí sa anonymne prihlásili na camp a keď prišlo na lámanie chleba, tak ostali dvanásti, ale to je iný smutný príbeh.

Späť k Murphovi. Na tento workout sa pripravte najmä mentálne, pretože Vám bude zrejme trvať dlhšie ako by ste chceli, alebo akoby ste čakali, to by Vás však nemalo odradiť od účasti na jednom z tréningov. Rovnako ani zloženie samotného workoutu, všetci veľmi dobre viete, že s rozumným škálovaním ho zvládne každý z Vás.

[wod]For time:
1 mile Run (2 kolá okolo gymu)
100 Pull-ups
200 Push-ups
300 Squats
1 mile Run (2 kolá okolo gymu)[/wod]

Byť hrdinom a hrať sa na hrdinu sú dve rozdielne veci. A ak pri workoute akým je Murph preceníš svoje schopnosti, môže sa Ti veľmi ľahko stať, že skončíš predčasne.