Streda je priam ideálny deň na oslavu povstania, akéhokoľvek, hoci aj toho Slovenského národného. Veď to si pripomíname len raz za rok, narozdiel od ostatných povstaní, ktoré prichádzajú „spontánne“ každú stredu, a u pánov mimovoľne každé ráno. Ich význam však nedosahuje takých rozmerov ako to bolo v prípade SNP.

Dôkazom toho je aj fakt, že tento deň je na Slovensku štátnym sviatkom a Vy teda máte na oslavu (svojho) povstania viac času. Ak by ste sa však chceli o tú oslavu podeliť, určite príďte do gymu, pretože sviatok-nesviatok, tréningy sú Vám k dispozícii aj v tento deň. Samozrejme mám namysli oslavu SNP, za tie ostatné Vám neručím.

Zaručiť Vám však viem, že sa minimálne na hodinu budete cítiť ako partizáni. Najprv sa budete snažiť od strachu zutekať pred nepriateľskými vojskami, no neskôr zistíte, že až tak rýchlo utekať neviete. A preto spojíte svoje sily a pokúsite sa vzoprieť osudu zhmotnenom vo workoute spoločnými silami. Preto sa pri rannom povstaní veľmi nevysilte…

[wod]1) 3 x 50m Sprint

2) 18min. AMRAP, in Teams of 2:
30 Double Unders /60 Singles
20 Power Cleans (35/25)
10 Burpee over bar[/wod]

„They will not force us, They will stop degrading us, They will not control us, We will be victorious…“ Ťažko nájsť vhodnejšie slová vystihujúce povstanie a jeho podstatu.