Chcem sa s Vami podeliť o dojmy zo svojej prvej trojky, nie preto, žeby ste ich potrebovali poznať, ale preto, že som si na ňu na prelome rokov spontánne spomenul. Stalo sa to na strednej škole a zažil som ju so svojim spolužiakom a učiteľkou matematiky.

My sme boli teenageri, ona čerstvá absolventka pedagogickej fakulty s blond vlasmi a pevnými prsiami. A tak nebolo pochýb, že v nás okamžite vzbudila záujem o čísla. Predbiehali sme sa v prihlasovaní sa k odpovediam pred tabuľou, len aby sme mohli byť pri nej bližšie ako všetci ostatní. Asi najviac to vzalo spomínaného spolužiaka, ktorého nebudem menovať, len ho označím písmenom R.

Jeho základnou črtou boli trasúce sa ruky, ktoré sa v prítomnosti slečny „matikárky“ menili na turbíny prúdového lietadla. Jedného dňa som spolu s ním mal ísť do skladu učebníc po pomôcky na hodinu fyziky, ktorú sme tiež mávali s našou osudovou učiteľkou. Prišli sme tam však skôr ako sme mali a cez pootvorené dvere sme ju sledovali ako si v letných šatách vychutnáva svoju cigaretku.

Dodnes neviem, či celý čas vedela, že sme tam, no pri tom ako sa načahovala k popolníku spravila čosi podobné, čím sa Sharon Stone preslávila v Basic Instincte. Samozrejme slečna učiteľka mala spodné prádlo, keďže sme boli na cirkevnej škole. Spolužiak R. na to však akosi v ten moment pozabudol, vlastne on pozabudol úplne na všetko a celkom nahlas sa mi zdôveril s tým, že by slečnu matikárku „brutálne pre….ol“. Žiaľ nebol som jediný, kto to počul, hoci sme mali pocit, že sme stihli ujsť a nikto nás nevidel.

Ten pocit v nás ostal relatívne dlho, keďže slečna učiteľka to vôbec neriešila, až kým neprišiel koniec školského roka a ja spolu s R. sme z matiky boli medzi 2 a 3. Samozrejme sme sa spoliehali na to, že naša najobľúbenejšia učiteľka bude k nám zhovievavá a dopraje nám dvojky, no jej pomsta prišla v ten najmenej očakávaný moment.
„Pavelka a R., trojky…Vy viete prečo, keďže nehodnotím vzťah k vyučujúcemu, ale k predmetu.“ Doma sa to síce vysvetľovalo ťažšie, keďže dovtedy som na vysvedčení mal len jednu, dve dvojky, no mamu som ubezpečil, že ja nikdy s číslami robiť nebudem…a preto som päť rokov pracoval ako databázový analytik.

Trojka zohrá opäť raz kľúčovú úlohu aj pri Vašom štvrtkovom tréningu, ktorý bude mať o5 (čítaj ako opäť, dovolil som si takú malú matematickú prešmyčku) vzpieračský charakter a jeho prioritou budú overhead drepy, inými slovami, drepy s činkou nad hlavou. V piatich sériách by to mali byť vždy tri ťažké opakovania, no nie za tú cenu, že z nad hlavy sa Vám činky dostanú na hlavy.

[wod]TBT 5.9.2016, 11.9.2018:
5×3 OHS[/wod]

Nám síce len jedno opakovanie stačiť nebude, ale verím, že aj v trojkombinácii budú Vaše drepy vyzerať ukážkovo.