O 300 udatných sparťanských vojakoch z bitky pri Termopylách som sa už zmieňoval v jednom zo starších komentov. Filmová verzia tejto legendárnej bitky je zrejme známa takmer všetkým a tak ju asi tiež netreba bližšie pripomínať, takže milé dámy prestaňte sa hrať s vlasmi a hrýzť si do spodnej pery.

Dnes by sme sa totiž mohli viac venovať aténskej výchove, ktorej základom bolo učenie kalokagatie. Kým Sparťania si zakladali len na fyzickom vzhľade a sile, v Aténach chápali, že život nie je len o boji a fyzične, a že občas nezaškodí sa počas dlhých večeroch aj porozprávať. A tak ich okrem fyzického stavu, zaujímal aj stav mentálny.

Mne osobne je tento prístup rozhodne bližší. Fyzická príťažlivosť je určite dôležitá, no tá akosi stráca čaro, keď niekto nedokáže povedať tri súvislé spisovné vety. Dobre, priznávam, že u mňa sa stráca už pri prvom neuspéšnom pokuse o spisovnú vetu.

Na druhej strane ale uznávam, že si neviem predstaviť, že by som dokázal zdielať domácnosť s niekým, kto by bol síce chodiacou encyklopédiou, no maximálne fyzično medzi nami by spočívalo v nenápadnom dotyku rúk pri šachovej partii. Lebo ruku na srdce, ľahšie je niekomu pri sexe zapchať ústa ako si počas toho stále predstavovať, že je pod Vami Tom Hardy, alebo Scarlett Johansson.

Podobné predstavy zrejme nechcete vyvolávať ani u svojich partnerov/partneriek a preto na zveľaďovaní vzhľadu a zdravia svojich telesných schránok pravidelne pracujete. Malou mierou k tomu prispeje aj stredajší tréning, po ktorom budete mať pocit, že sa Vám podarilo dosiahnuť sparťanskú postavu s aténskou dušou. Zameraný bude totiž výhradne na cviky s vlastnou váhou, konkrétnejšie to budú striktné zhyby, kliky a brušáky a ich celkový počet bude „prekvapivo“ 300.

A ešte info na záver, doneste si mikiny. Prečo? Pre istotu!

[wod]5 Rounds For Time:
10 Strict Pull Ups
20 Push Ups
30 Sit Ups[/wod]

Striktný zhyb je jednou z mét v živote každého crossfitera. Z neba Vám však nespadne, musíte sa oň pričiniť vlastnými silami a snahou…