„Páslo dievča pávy v tom zelenom háji,
prišli k nemu dva mládenci: „Poď cleanovať s nami!“
Išla by som s Vami, keby ste dipy pridali?!
To Ti vieme zariadiť, choď sa pekne pobaliť.“

Aj takto by mohla vyzerať ústredná pieseň z pripravovanej druhej časti rozprávky o starej alkoholičke Perinbabe, keby ma pán Juraj prizval k spolupráci na scenári. Veď kto už je v dnešnej dobe zvedavý na utiahnuté slabé ženy, ktoré nevládzu v rukách ani len tú metlu udržať a kruhy poznajú iba tie pod očami?!

Ženy túžia byť silné, emancipované, obdivované a rešpektované. Muži už netúžia po ženách do voza aj do koča, ale po ženách, ktoré ten voz dokážu v prípade defektu potlačiť. A to zrejme Alžbetka z Perinbaby nedokáže ani v druhej časti, keďže v tej prvej dokázala pritlačiť len píšťalku (nie tu Kubkovu) k ústam, aby mohla pávom zahrať ich obľúbenú melódiu.

A hoci z tohto pohľadu nie je meno Alžbetka synonymom spomínanej sily a emancipácie, skúsime Vás vo štvrtok presvedčiť o opaku prostredníctvom našej predstavy o žene hodnej tohto kráľovského mena. Zopakujete si totiž benchmarkový workout „Elizabeth“, ktorý v sebe spája už spomínané squat cleany a ring dipy. Oba cviky síce patria k technicky náročnejším, ale verím, že sa s nimi statočne popasujete a hlavne odhadnete správne svoje sily. Aby som Vám v strede workoutu nemusel pripomenúť moju obľúbenú repliku: „A čia je to chyba, čia?! Vaša, Vaša…“

[wod]TBT 7.11.2016
Elizabeth:
21-15-9
Cleans (61/42.5)
Ring dips[/wod]

Benchmarkové workouty nepatria k tým jednoduchým, ale so správne zvoleným naškálovaním ich určite zvládne každý z Vás, Elizabeth nebude výnimkou.