„Dneska je ten Veľký piatok, dnes sa mäso neje!“ Spieva sa v jednej starej piesni ešte staršej slovenskej kapely. A dôvod tohto silného pôstu tkvie v tom, že latino boy Jesus to má za sebou. Zrejme teda nebol až taký superhero za akého sa pokladal, alebo je len ľudská zrada silnejšia ako všetka svetská moc. Čo zrejme neuniesol jeho biologický božský otec a tak si Jesusa povolal k svojej pravici. To, či mu ňou dal za ucho za to, že sa nechal zradiť obyčajným ľudským červom už historické anály neuvádzajú (pre skutočný význam slova „anál“ si nalistuje slovník slovenského pravopisu, lebo nie je anál ako anál).

Jeho telesná schránka však ostala na zemi a hoci chalan nebol práve v objemovke, niekto jeho telo musel z kríža odniesť. A vtedy sa spolu s touto legendou zrodil aj prvý clean na svete. V tom čase ešte double clean, keďže išlo v podstate o premiestnenie nehybného tela čistej duše zo zeme na ramená. V tom čase na to ešte používali hrubú silu a plátno, v 21. storočí tento čin napodobňujeme za pomoci olympijskej činky. Svätého daddyho by asi vyrútilo keby zistil, že sa v súvislosti s jeho menom spomína Olymp, ale už máme aj horšie hriechy na rováši.

Takže teraz, keď je všetkým jasné, prečo budete v piatok cleanovať, môžete sa pokojne sústrediť len a len na techniku a v hlave si prehrávať každé jedno opakovanie, lebo nie je umenie zvládnuť Jesusove mŕtve ťahy, ale aj jeho silné cleany.

[wod]8 x 5
Hang Power Clean[/wod]

Toto video nie je tak úplne podľa kostolného poriadku, a je pravda, že ste ho už zrejme videli, ale nech hodí kameňom ten, komu sa nepáči!