Kôň má štyri nohy a predsa sa potkne. Ja osobne som síce nikdy nevidel, žeby sa kôň dokázal samovoľne potknúť na rovnej zemi, ale toto porekadlo zrejme nevzniklo len tak pre nič za nič. Ľudia sa síce svojim správaním väčšinou podobajú na ovce alebo prasce, no v potkýňaní sme na tom s koňmi zrejme rovnako.

Najmä v situáciách, o ktorých sme presvedčení, že ich jednoducho robíme správne, pretože ich tak robíme dlho, a chyby v žiadnom prípade nepripadajú do úvahy. Nedávno napríklad obletela svet správa, že istému manželskému páru sa 13 rokov nedarilo splodiť dieťa. Vyhľadali lekársku pomoc a zistili, že 13 rokov sa oddávali análnemu sexu.

Ich pôvod nepoznám, ale pán manžel zrejme pochádzal zo silno katolíckej rodiny a svoj prvý dobrovoľný sex mal až po svadbe, no na jeho smolu mu pán farár zrejme ukázal len jednu nebeskú bránu, pred ktorou mu vždy spieval „tak otvor tú bránu, lebo ju rozbijem….“. A tak ju aj mladý pán „rozbíjal“ 13 rokov s vedomím, že inej cesty niet a problém bude zrejme inde.

Podobné pocity môžeš zažiť aj pri piatkových snatchoch. Je krásne, že vieš snatchnúť na počkanie 100 kíl, ale vieš snatchnúť bez počkania a bez zakopnutia 4x 92 kíl?! A pred nimi ešte odskákať 50 double undrov?! Že Ty ešte double undre nevieš ani po 13 ročnom skúšaní?! A si si istý, že to cez čo skáčeš je švihadlo?! Skôr ako sa nad tým začneš zamýšľať, prihlás sa na jeden z piatkových tréningov, a ja budem dúfať, že uvidím čo najmenej potkýňajúcich sa koní…

[wod]For time:
50 Double unders
5 Squat snatches
50 Double unders
4 Squat snatches
50 Double unders
3 Squat snatches
50 Double unders
2 Squat snatches

Add weight to the snatch each round.
Men: 85-92-102-110
Women: 60-65-70-75[/wod]

Snatche a double undre sú obľúbenou Games kombináciou. Spoločne boli vo workoute v roku 2017, no aj v roku 2018 pre Teens a Masters kategóriu, a práve odtiaľ pochádza aj náš piatkový workout.