Pôvodne som mal napísaný úplne iný komentár k sobotnému tréningu, týkajúci sa Silvii Šuvadovej a magickosti čísla 12. Ale potom ako som ho dopísal, som šiel poodkladať boxy a pri presune jedného z nich sa mi do prsta zaryla trieska. Určite dobre poznáte ten pocit, keď sa Vám malý, v porovnaní s boxom, absolútne bezvýznamný kúsok drievka zaryje rovno pod kožu. Chvíľu je to dosť nepríjemná bolesť (obzvlášť pre nás mužov), ktorá však pominie veľmi rýchlo, stačí na ňu nemyslieť. A tak som na ňu prestal myslieť aj ja, poodkladal som všetky ostatné boxy a vrátil sa k tvorivej činnosti. Pri písaní som však prstom silnejšie ťukol do klávesnice a bolesť bola späť, už nie taká intenzívna ako na začiatku, ale stále tam bola. V tom okamihu som zavrel oči a sám seba prehováral: „je to len maličká trieska, na ktorú ešte nikto nikdy nezomrel, zabudni na ňu, veď takých budú ešte stovky“, pomohlo. Bolesť ustúpila, no niekde v povedomí som mal stále zakorenenú myšlienku na cudzí predmet v mojom tele, ktorý by mi mohol spôsobiť bolesť (stále sa bavíme o trieske) a preto som bol odhodlaný zbaviť sa ho, raz a navždy. Prvá vec ktorá mi napadla, bolo, že tú triesku vytiahnem pomocou nejakého ostrého predmetu, ale keďže sa mám rád a nevidím dôvod na to aby som si spôsoboval bolesť navyše, rozhodol som sa overiť si svoje rozhodnutie s allmighty googlom. Veď všetko je predsa na webe, tak prečo by nemali byť aj triesky. Zadal som kľúčové slová a vyrojili sa na mňa obrázky opuchnutých končatín, hnisavých rán a dokonca amputácii a pod každým z týchto obrázkov bolo napísané: „v rane sa nikdy nešpŕtajte cudzím predmetom, lebo hrozí vznik infekcie“. Viac mi nebolo treba, keďže svoje prsty a končatiny mám rád a zároveň som si spomenul aj na Lasicovosatinovské: „triesočka mi pod nechtom bude hniť, musím si ja polprsta odfakliť“, ktoré som kedysi dávno pradávno recitoval na triednom kole Hviezdoslavovho Kubína. Začal som teda hľadať vhodnejší spôsob ako sa zbaviť veľkej malej triesky. Natrafil som na radu „starých materí“, ktoré odporúčajú nechať triesku jednoducho bez povšimnutia, pretože telo si s ňou poradí samé a v podstate ju po istom čase zo seba vyplaví, vytlačí, jednoducho dostane preč. Tento spôsob sa mi zdal podstatne príjemnejší a aj humánnejší, či už voči mne, alebo voči chúďatku trieske, ktorá za to vlastne ani nemohla, len bola z zlom čase na zlom mieste. A tak som na ňu prestal myslieť a všetkému doprial čas, ktorý vraj zahojí všetky rany. Bolesť naozaj odišla a ja si už nabudúce dám na triesky väčší pozor.
Pozor na triesky si dávajte aj Vy, obzvlášť, ale nie len, v sobotu, kedy budete boxy potrebovať na box jumpy, ktoré sú prvým z troch cvikov sobotného tripletu. Tých box jumpov bude 10, čo je celkom znesiteľné množstvo a tak by ste ich mali zvládnuť bez nejakých prerušení. Po nich ostanete trochu viac pri zemi, keďže na Vás čaká 15 klikov. Pätnásť tiež nie je veľmi veľa, no je pravdepodobné, že počas 12tich minút tých 15tiek zvládnete otočiť niekoľko a preto si ich s kľudom rozdeľte, ak treba. Technicky najnáročnejším cvikom bude tretí v poradí, a budú ním drepy na jednej nohe, familiárne nazývané pistols. Ich počet bude zo všetkých troch cvikov najvyšší, preto Vám pravdepodobne zaberú najviac času. Skús s tým rátať už od začiatku a nadbehnúť si sekundy a minúty už počas spomínaných box jumpov, alebo klikov, tak aby si stihol viac než jedno kolo. To by bolo veľmi málo.

[wod]12 AMRAP:
10 Box Jump
15 Push Ups
20 Pistols[/wod]

Ak Ti Tvoja mobilita, alebo skill ešte neumožňuje robiť pistols v plnom rozsahu pohybu, máš na výber z niekoľkých možností škálovania. Každý variant tohto cviku z videa je zároveň aj vhodným doplnkovým cvičením k zlepšeniu Tvojich drepov na jednej nohe.