Máme prvú adventnú nedeľu a Vy ste zrejme zapálili prvú sviečku na svojich adventných vencoch. Myslím, že som sa už zmienil o tom, že som chodil na kresťanskú strednú školu a hlavne vďaka tomu je vo mne zapaľovanie silno späté práve s kresťanstvom, a navždy bude. Nie však kvôli adventu, ale kvôli jednému pánovi farárovi, s ktorým sme istý čas mávali hodiny náboženstva. Ten sa jedného dňa rozhodol názorne demonštovať ako pohania kedysi upaľovali kresťanov, a keďže som bol jedným z dvoch žiakov z triedy (druhou bola spolužiačka), ktorý nebol pokrstený, hádajte koho si na tú demonštráciu vybral?! Presne tak, mňa! Aj keď vybral by si ma zrejme tak či tak, keďže sme si nepadli do oka už od prvej hodiny, na ktorej mi povedal, že do konca roka budem pokrstený, na čo som mu povedal, že to skôr zíde Ježiš z dreveného kríža, ktorý sme mali v triede na stene. Od vtedy sa náš „vzťah“ prehlboval a pri spomínanej demonštrácii narazil na úplné dno. Po srdcervúcej prednáške o tom ako kresťania trpeli si ma zavolal pred tabuľu. Chvíľu som váhal, ale keďže to bolo v čase kedy puberta so mnou spravila divy a bol som zaujímavý už pre viac ako jednu spolužiačku, jednoducho som musel ísť. On zatiaľ vytiahol zapaľovač, ktorý na istý čas zapálil aby tým nahrial ten plechový vrch, z ktorého ide plameň. Ten mi potom plánoval priložiť na zápästie aby som všetkým povedal aké strašné to je utrpenie a ako sa asi museli cítiť kresťania, ktorých upaľovali na hraniciach. Pristal som na túto jeho hru, keďže som nemohol oslabiť svoju hrdosť a nastavil som zápästie. Nepostrehol som ale, že ten zapaľovač bol zapálený dlhšie ako mal a celkom to bolelo (jazvu na zápästí mám dodnes). Na otázku, či ma to bolelo som však s úsmevom na tvári odpovedal, že ani trochu. To mierumilovného kresťana vytočilo natoľko, že mi dôrazne oznámil, že to vyskúšame ešte raz, s čím som samozrejme nesúhlasil a slušne mu oznámil, že ak to ešte raz spraví, vyhodím mu zapaľovač von oknom, a aj sa tak stalo. Len som sa pred tým nepozrel, či je to okno otvorené a ono otvorené nebolo. Skončili sme v riaditeľni, ale keďže riaditeľku som mal podchytenú svojim šarmom a anjelskými očami, vyšiel som z toho víťazne JA.
Víťazne vzídete určite aj Vy z pondelkového tréningu, ktorého ústrednou témou budú mŕtve ťahy. Ťažké, naozaj veľmi ťažké tri opakovania v piatich sériách, tak aby ste aj Vy cítili to utrpenie prenasledovaných kresťanov. Keďže len nedávno ste robili 1RM nebude pre Vás problém vyrátať si váhu, s ktorou by ste tie pracovné série mali zvládnuť, samozrejme s dokonalou technikou. Tak teda prepočítavajte a zapaľovače nechajte doma, aby sme nespálili to krásne v nás.

[wod]5×3 Deadlifts[/wod]

Chcete vidieť najškaredšie DL na svete?! Pozrite si rekapituláciu DL Ladderu z posledných games. Toto je rozhodne typ videa „v gyme, a ani doma to neskúšajte“!!!