Hasiči dnes oslavujú deň svojho patróna Floriána, takže dnešný deň by ste mali mať očosi žiarivejší. Mimochodom viete aký je rozdiel medzi hasičom a požiarnikom? Hasič hasí, požiarnik žiari. Asi tak to vnímam ja. Chvalabohu som zatiaľ pomoc ani jedného z nich nepotreboval.

Neoddeliteľnou súčasťou ich práce je skrotenie živlu menom oheň, a keď sa povie oheň, tak sa vždy spomienkami vrátim do mojich skautských čias. Oheň bol totiž neoddeliteľnou súčasťou skautských táborov. Teraz si zrejme predstavíte romantický táborák a malých skautíkov sediacich okolo neho spievajúc jednu trampskú pieseň za druhou, ale nie všetko bolo v súvislosti s ohňom také romantické.

Jednou zo skautských skúšok je totiž zapálenie ohňa za pomoci jednej jedinej zápalky. Povedzme si priamo, že moja jemná motorika nie je dodnes na tom bohvieako, no v porovnaní s detskými časmi zaznamenala obrovský progres. Skúška spočívala v príprave dreva a ohniska, ktoré bolo potrebné rozohniť za pomoci jednej jedinej zápalky.

Skromne poviem, že moje ohniská boli najkrajšie zo všetkých a keby v tom čase existoval Instagram, alebo aspoň mobilné telefóny, tak dodnes žijem z fotiek mojich ohnísk. Problém bol však v samotnom akte zapálenia. Poznáte to zo života, príprava stopercentná ale keď nepreskočí iskra, tak Ti ostáva krém na ruky a vreckovky, ideálne papierové.

A moje ruky boli ten problém, pretože sa z nejakého dôvodu vždy pred aktom rozpálenia roztriasli a za výdatnej pomoci mojich tukom obalených prstov lámali jednu zápalku za druhou. Asi si neviete predstaviť to zúfalstvo a bezradnosť, lebo dnes by ste si zrejme otvorili gúgl a zadali „how to rozpáliť oheň“. Ja som bol však odkázaný len na seba.

Asi dva dni pred koncom tábora ma napadlo, že by bolo možno lepšie tú zápalku chytiť bližšie pri hlavičke a hneď ako sa rozhorí, hodiť ju do dokonalo pripraveného ohniska. Podarilo sa, len mi nikto nepovedal, že keď sa zápalka rozhorí tak sa Vám veľmi rýchlo prilepí na prsty. V tom momente mi to však vôbec neprekážalo, pretože tá radosť z horiacej zápalky posunula môj prah bolesti na toľko, že som si horiaci rukáv uvedomil až mi ho ostatní skauti začali hasiť všetkým čo mali po ruke.

Ak nechcete aby rovnako dopadli v sobotu Vaše ramená, tak k voľbe váhy KB a DBs pristupujte s trochu väčšou opatrnosťou ako ja k zápalkám, inak môžte zhorieť už v prvom kole a Vy tých kôl chcete počas 15tich minút stihnúť určite viac.

[wod]AMRAP 15:
20 KB Swing (32/24)
15 Box Jumps
10 DB S2OH (22,5/15)[/wod]

…and I’m on fire…si po sobotnom tréningu môžete zaspievať spolu s Vašimi ramenami.