Vyrátať koľko je 5×5 nie je nič komplikované a zvládnu to určite aj tí v matematike menej zdatní, pokiaľ teda nezačnete vymýšľať nové postupy a pravidlá súčinu. Na deadliftoch tiež nie je nič komplikované, pokiaľ si dáte pozor na techniku a tiež nebudete vymýšľať.

Na vymýšľanie bol expert môj kamarát z detstva Miro, lámač ženských sŕdc už od skorej puberty, ktorý mal v 18tich za sebou toľko sexuálnych skúseností, koľko ja nemám doteraz. Samotný akt lásky (tromi písmenami nazývaný „sex“) bol pre neho tak prirodzený ako pre mňa povedzme raňajky, s tým rozdielom, že ja som raňajky mával raz za deň.

Jedného dňa sa Mirko zaľúbil a keďže si našiel podobne „raňajkovo“ založenú dievčinu, museli po veľmi krátkej dobe svoje menu obohacovať o nové prvky a chute. Po jednom takom zážitkovom chode mi prišla sms: „asi som si zlomil penis“. Ťažko sa vysvetľujú moje prvé pocity po prečítaní jeho sms, ale povedzme, že my muži sme v tejto oblasti dosť citliví a podobný zážitok by sme zrejme nedopriali ani svojmu najväčšiemu nepriateľovi.

Po tom ako ma prešla zdieľaná bolesť som si na moment uvedomil, že v penise vlastne nie je kosť, teda aspoň som ju nikdy nenašiel, a že to nemôže byť pravda. Lekár na pohotovosti bol iného názoru a keď povedal: „mladý muž, to budeme musieť zašiť“. Vtedy prišiel druhý, podstatne silnejší zdieľaný pocit bolesti. Nevadí mi pohľad na krv, otvorené rany, ani ihly…ale ihla do penisu, tak to bolo priveľa, Mira som potľapkal po pleci, zaželal mu veľa šťastia a ohnivou čiarou vypálil do čakárne.

Podobne rýchlo môžu zajtra vypáliť aj Vaše chrbty smerom k gymovému stropu, ak si nedáte pozor na techniku mŕtvych ťahov, ktorých bude síce „len“ dvadsaťpäť, no všetky by mali byť s ťažkou váhou a tak opatrnosť bude na mieste vážení.

[wod]1) Collect 100 Ring Rows
2) 5×5 Deadlifts[/wod]

Streda nebude len o mŕtvych ťahoch, ring rows som možno opomenul zámerne, pretože viem, že väčšina z Vás ich určite podcení, a to bude Vaša prvá veľká chyba…