Skúsil som len tak zo zvedavosti zadať do gúglu slovo „lifting“. Podvedome som bol pripravený na to, že tie TOP výsledky sa budú týkať skrášlovacích procedúr, no tajne som dúfal, že aspoň raz sa tam objaví niečo čo činku aspoň pripomína.

Zistil som, že dúfať sa nevypláca a tiež, že zrejme žijem v úplne inom svete. Hneď na prvej stránke sa ma totiž snažili presvedčiť o tom, že ak mám od 35-40 rokov, tak nie je nič výnimočné, ak mi pri pohľade do zrkadla napadne slovo lifting.

Vravím si, tu som správne, tu vedia, že po každom tréningu stojím pred zrkadlom a pri pohľade na zväčšené trapézy a od kreatínu navreté žily, si v hlave prehrávam každý môj „lift“ a presviedčam sa, že nabudúce ten 90kg snatch padne, lebo som obrovský a silný.

Z nostalgie ma veľmi rýchlo vytrhlo posunutie spomínanej stránky nižšie a pohľad na pani, ktorá si na 40tku spomína už len pri svojich čiernobielych fotkách (nie, nebola to Zdena S.), a hlavne text pod fotkou: „omladenie tváre – niťový lifting“.

Vtedy som tú stránku okamžite zavrel, pretože moja silná predstavivosť mi v tom momente spustila v hlave scénu, v ktorej mi niekto vyšíva na tvári ornamenty a presviedča ma o tom, že pre krásu si musím niečo vytrpieť. Lenže o tom niekoho, kto bol obéznym dieťaťom a pre krásu, resp. jej nedostatok, trpel od útleho detstva už nikto nepresvedčí.

V podobnom duchu sa niesli aj stránky venované liftingu krku, mihalníc a neviem čoho ešte. Každá jedna ma však utvrdila len v tom, že jediný lifting, ktorý dokážem akceptovať je weightlifting. Veď taký ťažký deadlift dokáže s Tvojou tvárou a krkom zázraky. Tie grimasy, ktoré pri nich dokážeme vystrúhať vyhladia aj tie najväčšie vrásky, a nikoho netrápi, že len na chvíľu…

[wod]8×5
Deadlift[/wod]

Myslím, že toto nepotrebuje ďalší komentár…