Dnes začínajú MS v hokeji. Viem, že pre Vás nepodstatná informácia, keďže milujete len jeden jediný šport, ktorým je crossfit. No je možné, že si Váš večne optimistický sused dá do okna slovenskú vlajku, alebo vyblednuté návleky na spätné zrkadlá svojej oktávky, a Vy nebudete chápať čo ho k tomu viedlo. Teraz už viete.

Ja som kedysi veľmi silno žil hokejom. Najmä v čase puberty som každý jeden zápas prežíval veľmi emocionálne, pretože do 17tich som nemal frajerku a občas bolo potrebné uspokojiť aj city, nie len pudy. Pamätám si na MS 98 (konali sa v roku 1998, pre istotu), ťahalo mi na 15 a v zdielanej detskej izbe s mladšou sestrou, som prelepil všetky Spice Girls plagáty tvárami hokejistov. Sledoval som každý zápas so zatajeným dychom, každý gól, ktorý sme dostali bolel ako nôž do srdca. Od štvrťfinále som bol v takom emočnom vypätí, že som počas našich „oslaboviek“ prepínal na iné stanice, pretože som veril, že keď sa na to nebudem dívať, tak určite gól nedostaneme. Dostali sme.

O desať rokov, v roku 2008 sme skončili na MS na krásnom 13.mieste a v A kategórii sme sa zachránili na poslednú chvíľu. No keďže v tom roku som po zbesilej jazde tatranskými cestami zachraňoval aj ja sám seba, tak ma to akosi vôbec netrápilo a hlavne nevzrušovalo ako v pubertálnych časoch. Možno aj preto, že každé prílišné vzrušenie ma mohlo zabiť. Od vtedy sa už príliš nevzrušujem…kvôli hokeju. A pravdepodobne sa nebudem ani v čase keď mi 35ka škodoradostne klope na dvere a s pribúdajúcimi šedinami mi pripomína, že mladší už nebudem.

Vás v sobotu možno hokej tiež vzrušovať nebude (aj keď budeme hrať proti „bratom“ Čechom), ale 15, 25 a 35 opakovaní v zajtrajšom workoute pravdepodobne Vašimi emóciami zamáva. Minimálne počas 12tich minút pri striedaní troch cvikov, ktorými budú angličáky, KB swingy a double undre.

[wod]AMRAP 12:
15 Burpees to target
25 KB Swings (32/24)
35 Double Unders[/wod]

Dlhá cesta vedie k double undrom, ale pokiaľ sa im budete vyhýbať (aj preto, že občas bolia), tak sa na koniec tej cesty nikdy nedostanete!