Dovolím si druhýkrát tento týždeň malú retrospektívu do mojich stredoškolských čias, pretože zajtrajší trojkráľový deň si to jednoducho pýta. Veď práve kvôli týmto trom pánom, ktorí vlastne ani kráľmi neboli, mi hrozila dvojka zo správania a prepadnutie z náboženstva.

Bolo to na prelome milénií, kedy sme sa už naozaj mali dočkať konca sveta, pretože všetky proroctvá, dokonca aj tie biblické, tomu nasvedčovali, našťastie sa aj kniha kníh zmýlila. Hoci niekomu sa možno svet zrútil tak či tak, jedným z nich bol aj „pán“ farár, ktorý nás vyučoval náboženstvo.

Po návrate z vianočných prázdnin sa totiž rozhodol, že mi dá možnosť ústnou odpoveďou opraviť si známku, ktorá mi bude svietiť na polročnom vysvedčení. Porušil tak našu gentlemanskú dohodu uzavretú na začiatku roka, ktorá spočívala v tom, že ja nebudem narúšať jeho hodiny ateistickými komentármi a on mi dá na vysvedčení z tohto predmetu dvojku, ktorú z náboženstva nikto nikdy nemal.

Pristúpil som však na jeho hru a išiel pred tabuľu sledujúc jeho zákerný škodoradostný úsmev, ktorým mi už z diaľky dával najavo, že „vojnu“ vyhrá on. Ja som však prešiel do protiútoku a spýtal som sa ho, že či všetci kresťania držia tak slovo ako on, lebo ak áno, tak som veľmi rád, že k nim nepatrím (bol by som rád aj bez toho). Jeho tvár razom zmenila farbu a keby nebol božím služobníkom, tak by zrejme prskal síru.

Nezmohol sa však na nič len na: „Pavelka, ak mi okamžite nepovieš mená troch kráľov a nevymenuješ dary, ktoré priniesli malému Ježišovi, prepadneš a postarám sa o to, aby si vyletel zo školy!!!“ Asi som sa mal v ten moment zľaknúť a povedať mu, čo chcel počuť, no hrdosť bola silnejšia a zmohol som sa len na: „Traja králi?! To Vám poviem úplne presne: Handzuš, Demtitra, Bartečko a do dnes rána priniesli tri góly a dve asistencie, môžme začať s tým kurzom lietania?!“

Lietať dodnes neviem, pretože jediné, čo sa rozletelo boli dvere na triede, z ktorej pán farár vypálil rýchlosťou blesku do riaditeľne, možno preto, že nechcel vypáliť mne, a možno preto, že sa chcel len vyžalovať. Na škole som však ostal až do úspešnej maturity, v ktorej mi ani jeho modlitby nezabránili.

Vám dúfam sviatok troch kráľov nezabráni v účasti na nedeľných tréningoch, pretože by ste prišli o trojkolovú zábavu pozostávajúcu z TRIdsiatich DB snatchov a TRIdsiatich toe to barov. Pre istotu si zoberte náhradné predlaktia a ramená, po tréningu ich možno budete potrebovať.

[wod]3 Rounds for time of:
30 DB Snatches (22.5/15)
30 Toes to Bars[/wod]

Pre niekoho sú kráľmi Gašpar, Melichar a Baltazár, pre mňa nimi boli Michal, Pavol a Ľuboš…