To, čo je za workout zase??? Ktorý idiot toto vymyslel?! V pondelok mám robiť power cleany a thrustre a ešte v takých stupídnych počtoch?! Prečo len couplet?! Prečo mám celý workout pracovať len s činkou?! Veď prídem o ruky a zase ma budú otravovať s hook gripom, ale čo moje palce?! Už teraz cítim tú nechutnú bolesť, ktorá príde už pri desiatom cleane a to budem stále len v prvej sérii. Čo s nimi bude pri deviatich opakovaniach?! Veď ich budem mať vyťahané ako babičkine cesto na štrúdľu, alebo ako babičkine prsia, keďže ani jedna z mojich babiek neholdovala pečeniu. A s tak vyťahanými prstami a rukami mám potom robiť thrustre?! Nechutné thrustre, z ktorých som zadýchaný už teraz a ktoré mi okrem rúk zničia aj stehná, moje milované stehná?! Na takýto workout sa radšej zvysoka vys..kašlem, alebo keď tak pôjdem pekne svojím tempom a šetrne k mojím milovaným palčekom a stehienkam, neodpálim sa (toto nemá nič spoločné s ISIS vnímaním tohto výrazu) predsa hneď v pondelok.
Alebo sa na to skúsim pozrieť z iného pohľadu. Power cleany a thrustre v jednom workoute?! Veľmi zaujímavá, no zároveň veľmi zradná kombinácia. Každopádne power cleany mám radšej ako thrustre, preto ich skúsim rozdeliť čo najmenej, tak aby som mal viac času na thrustre. Počas cleanov budem určite držať hook grip, pretože tých opakovaní nie je až tak veľa a palce si oddýchnu práve počas thrustrov. Skúsim sa tiež sústrediť na nadväzovanie opakovaní, tak aby môj chrbát trpel čo najmenej, a tak aby som tie cleany zvládol čo najefektívnejšie. Thrustre budú peklo, pravdepodobne budem trochu cítiť únavu na predlaktiach, ale keď ich povedzme rozdelím na tri série, mohol by som to zvládnuť s svojej spokojnosti. Dám si záležať na technike a budem sa sústrediť na čo najdynamickejší odraz z drepu aby som si ruky ušetril na power cleany. Pozor si dám aj na postoj a držanie činky, tak aby bola moja drepová pozícia, čo najpohodlnejšia a možno budem príjemne prekvapený z toho, že som tie thrustre dokázal nadväzovať s väčšou ľahkosťou ako naposledy. A ak sa mi aj nepodarí v konečnom dôsledku dosiahnuť čas, ktorý som si predsavzal, tak som aspoň zlepšil svoju techniku cleanovania a thrustrovania.
Je len na Vás, ktorým pohľadom sa budete na zajtrajší wod pozerať, buď si ho znechutíte ešte pred tým ako vôbec chytíte činku a Vaše mentálne nastavenie Vám z neho spraví nekonečné peklo, alebo v ňom skúsite nájsť niečo pozitívne a od toho sa budete snažiť odraziť k čo najlepšiemu pocitu, ktorý po jeho dokončení dosiahnete. Ja verím, že si vyberiete správne, lebo workout (a možno aj život) je príliš krátky na to aby ste si ho znepríjemňovali negatívnymi myšlienkami.

[wod]15-12-9
Power Cleans (61/43)
Thrusters (61/43)[/wod]

Drvivá väčšina z Vás vie, že thruster je v podstate kombinácia front squatu a push pressu. Akonáhle však začnete thrustrovať, tak na to akosi zabúdate a nedodržiavate základné pravidlá technicky správneho front squatu. To má následne vplyv aj na push press a preto sú thrustre s každým ďalším opakovaním ťažšie a ťažšie, a ťažšie.