Pamätáte si kedy ste si prvýkrát v živote poriadne zajazdili?! Myslím na moment, keď ste to zvládli úplne sami, bez pomocných rúk?! Pamätáte sa na ten pocit slobody, šťastia, na vietor vo vlasoch, na ten pocit keď ste si prvýkrát osedlali svoj pekný naleštený…bicykel?!

Ja si na to pamätám veľmi živo, keďže ten moment trval asi ešte kratšie ako to často preceňované „tenkrát poprvé“, a po asi desiatich metroch divokej jazdy, som preletel cez kapotu auta, ktoré bolo odstavené na parkovisku, kde som sa učil bicyklovať. Vedel som udržať rovnováhu, vedel som šliapať do pedálov, len som nevedel brzdiť, ale môžete byť bez obáv, tomu autu sa nič nestalo. Bicykel narazil len do jeho kolesa a ja som bol dostatočne obalený tukom, takže moja telesná schránka mu nemohla okrem preliačenín spôsobiť žiadne iné škody. A keďže v osemdesiatich rokoch sa ešte autá nevyrábali z plastov, nič vážne sa nestalo.

Nič vážne nehrozí ani Vám počas utorkového workoutu. Budete síce jazdiť na bikeoch, ale tie sa našťastie z miesta nepohnú, takže všetky autá zaparkované pred gymom sú v bezpečí. A pevne verím, že aj Vy, hoci bicykle sme už dlhší čas vo workoute nemali. Teraz však nastal ten správny čas a Vy si budete môcť zajazdiť dosýta.

Každé z piatich kôl utorkového wodu budete totiž začínať a končiť desiatimi kalóriami na bikeu. Prvých desať kalórii Vám radím absolvovať v miernejšom tempe, keďže po nich Vás čaká 10 squat clean thrustrov a 10 KB swingov. Vietor vo vlasoch a zbesilú jazdu si radšej užite pri druhej desiatke kalórii, keďže po nich budete mať vždy 2 minúty pauzu a teda dostatočný (?!) čas na oddych.

[wod]5 Rounds for time of:
10 Cal Bike
10 Squat clean thrusters (50/35)
15 KB swings (32/24)
10 Cal Bike

-Rest 2 minutes[/wod]


Utorkový wod síce nebude len o bikeoch, no pobyt na nich bude určite príjemnejší s týmto songom znejúcim vo Vašich ušiach a hlavách.