Bratislavský Majáles je v plnom prúde, no ja by som chcel upriamiť Vašu pozornosť na inú akciu, ktorá sa dnes večer koná paralelne v Ružinove. Najmä preto, že dnešný headliner Majálesu je „SKAPela“ Polemic, ktorá má síce dvadsať členov, ale len jednu melódiu svojich piesní, takže ich určite nemusíte počúvať viac ako 3 minúty.

Príďte radšej do Ružinova na Retro Majáles, kde sa o Vašu zábavu postará historicky prvá, a zároveň jediná česká chlapčenská „kapela“ Lunetic, a určite aj ich legendárny hit „Máma“. Keďže viete, že som bol satanista, tak toto je jediná pieseň, ktorú od chalanov poznám, no môj bratranec bol nimi doslova posadnutý.

V Banskej Bystrici si dokonca založil vlastné pouličné zoskupenie, ktoré vystupovalo pod menom „BB Lunetic“. Vystupovali až dvakrát, pretože jedným členom bol už dávnejšie spomínaný Miňo „Bruce Lee“ Rigo. Neviem prečo ho bratranec naverboval, ale Miňko zrejme po piatej bitke, ktorú na ulici dostal za svoje kung-fu ťahy, pochopil, že v bojových umeniach neprerazí a dal sa na tanec.

Hovorí sa, že čo Róm to umelec, no Miňko a jeho handrička bol skôr výnimkou potvrdzujúcou pravidlo, aj keď kvôli skúšaniu s kapelou sa na pár (asi na dva) týždňov vzdal omamných látok. Čo bola možno chyba, pretože na prvé vystúpenie prišiel chalan oblečený v opačnom farebnom garde, a namiesto bielej košele a čiernych nohavíc, prišiel v čiernej košeli a bielych nohaviciach.

No a pri druhom vystúpení si zlomil obidve ruky pri pokuse o salto vzad, ktoré ako Bruce Lee zvládal, no ako člen Luneticu pohorel hneď pri prvom pokuse. Sláva bystrických Lunetic preto trvala len veľmi krátky čas, Miňko sa vrátil ku kung-fu, pretože vďaka sadre na rukách mali jeho údery väčšiu silu a tiež mal lepšie úložné miesto pre svoju handričku, no a môj bratranec si spevácku kariéru našťastie rozmyslel tiež.

Krátke trvanie by mal mať aj nedeľný workout dámy a páni. A to aj napriek tomu, že si nikto nebude lámať ruky a ani robiť saltá vzad. Kombinácia thrustrov a toes to barov je síce zradná, no tentokrát pôjde o thrustre s ľahkou váhou, takže by Vás nemali zničiť tak ako sa im to darí vo väčšine prípadov. A aj preto by ste mali toes to bary zvládnuť rovnako s väčšou ľahkosťou a vo väčšom počte opakovaní v jednej sérii.

[wod]30-20-10
DBs thrusters (15/10)
TTB[/wod]

Aj ja budem zajtra vykúkať z brány a očakávať Vás vo veľkom počte, pretože „potřebuji Vaši lásku mít, k tomu abych mohl šťastný být….“.