Piatkový WOD budete zrejme hejtovať od momentu ako ho uvidíte, ale komu tým prospejete?!. Dokonca Tí z Vás, ktorí zjedli encyklopédiu Crossfitu, si pri pohľade na 9 minútový AMRAP možno povedia: „what the fuck?“. Také isté WTF, ako som si ja povedal, keď som kedysi dávno pri nočnom prepínaní TV kanálov, narazil na film s tajuplným názvom „Brokeback Mountain“.

Aby bolo jasné, bolo to ešte v čase keď nebolo všetko také dúhové a jednorožce na Vás nevyskakovali spoza každého rohu, a preto ten film v čase uvedenia vyvolával „wtf“ pocity. Ak ste film nevideli, čo Vám nemám za zlé, tak vedzte, že ide o love story dvoch kovbojov vyobrazenú veľmi realisticky, najmä čo sa týkalo „stanovačky“ v stane.

V skratke by sa dal dej filmu opísať aj prostredníctvom piatkového workoutu. Najprv chlapci vyliezli na horu (mountain climbers), potom vyliezli jeden na druhého a prišiel na rad zo začiatku nesmelý, no s postupom času veľmi intenzívny dip (box dips). Následne chlapci dipovali až tak, že z hory nevládali odkráčať, a tak museli ísť každý po svojom výpadovou chôdzou (lunges).

Po svojom, resp. svojím tempom pôjde každý z Vás aj v piatok. Výpady Vás zrejme spomaľovať nebudú, no dipy po mountain climberoch zrejme nebudú po chuti každému, preto si zvoľ tempo, ktoré dokážeš udržať a vydržať počas celých deviatich minút.

[wod]AMRAP 9:
2-4-6-8-….
Mountain Climbers
Box Dips
Lunges[/wod]

Že k dipom Ti ešte chýba sila a odvaha?! To vôbec nevadí, rovnako ako každý iný CF pohyb, aj dips vieme pre každého naškálovať.